Avaleht

Parima praktikakoha konkursile esitati poolsada kandidaati

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursile “Parim praktikakoht 2021” laekus rekordiliselt 50 avaldust, mis jaotusid 48 praktikakoha vahel. 

Enim on konkursile esitatud asutused pakkunud praktikavõimalust kutseõppuritele -72% esitatud kandidaatidest, järgnevad kõrgkoolide tudengitele praktikat korraldanud asutused 58%-ga. Mõnevõrra tagasihoidlikum oli kandidaatide hulk välistudengite (14%) ja töökohapõhise õppe osas (8%).

„Tööandjate esindusorganisatsioonina saame vaid rõõmustada selle üle, et vaatamata keerulisele ajale on konkurss niivõrd arvukate osalejatega,“ ütles Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. Tema sõnul paistis selle aasta konkursil silma kutsekoolide tahe tunnustada asutusi, kes pakuvad nende õppuritele süsteemselt praktikakohti.

Kuuendat aastat toimunud konkursile said kandidaate esitada nii praktikakohti kõrgelt hindavad õppeasutused kui ka ettevõtted ise. Parimatest parimad sõelub välja hindamiskomisjon neljas kategoorias: parim praktikakoht, parim regionaalne praktikakoht, parim väikeettevõttest praktikakoht ja parim välistudengitele praktikavõimalusi pakkuv praktikakoht. Võitjad selguvad mais. 

Vaata, millised asutused konkursile esitati SIIT.

Konkursi eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi.  Ettevõtted, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid said seada üles asutusi, kes on eelneval aastal oma ettevõttes läbi viinud praktikat või õpipoisiõpet.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalset märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel. 

Varasemalt on tunnustuse pälvinud tööandjad: Magnetic MRO AS, PCC Projekt AS, Eesti Energia AS, SEB Pank, ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, AS Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ, Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Foto: Eesti Tööandjate Keskliit

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields