Avaleht

Parim väikeettevõttest praktikakoht on restoran Mr. Jakob Otepääl

Eesti parim väikeettevõttest praktikakoht, restoran Mr. Jakob Otepääl, paneb kokaks õppijate silmad särama ning kasvatab uut grillmeistrite põlvkonda.

Vaid viie töötajaga Mr. Jakob (OÜ Naudingumaitse) on kujunenud Valgamaa Kutsehariduskeskusele väärt praktikabaasiks, kus noored kokaõpilased saavad oma oskusi lihvida. Täna, 19. mail, annab maaeluminister Tarmo Tamm ettevõttes kohapeal üle parima väikeettevõttest praktikakoha auhinna.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on Mr. Jakob ehe näide sellest, kuidas järelkasvu investeerimiseks ja noorte hariduse toetamiseks ei pea olema suur ja rikas ettevõte, eeskätt peab olema soovi ja missioonitunnet.

“Mr. Jakobis lähenetakse igale praktikandile personaalselt ja püütakse lisaks praktikaeesmärkide täitmisele õpetada ka uusi oskusi, et praktikat mitmekesisemaks ja huvitavamaks muuta,” ütles Tamsar. “Ettevõtte konkursile esitanud Valgamaa Kutsehariduskeskus tõi lisaks veel välja selle, et kuna restorani vedajad, Jorma Riivald ja Maanu Tafenau, on tuntud BBQ-meistrid, siis on nendega koos töötamine mitmeid õppureid inspireerinud ja veelgi tõstnud nende huvi kokanduse eriala vastu. Samuti pööratakse praktika jooksul palju tähelepanu tööohutusele.”

Mr. Jakobi ühe asutaja ja juhi Jorma Riivaldi sõnul peab ettevõte järeltuleva köögipõlvkonna kasvatamist oma meeldivaks kohuseks. „Koostöö erinevate kutsekoolidega on meil hästi laabunud ja nii mõnigi innukas köögikodanik, kes meie juures praktikal olnud, juhib nüüd mujal juba ise toiduvalmistamise protsessi,“ ütles Riivald. „Käime Maanuga ka ise kutsekoolides õpilastega praktilisi tunde läbi viimas. See on põnev nii meile kui ka õpilastele, sest rutiinne keskkond muutub põnevamaks. Seisame kindlalt maitsvama Eesti eest,“ lausus Riivald.

„Mul on hea meel, et Eestis on nii palju ettevõtteid, kes panustavad töötajate järelkasvu ja annavad noortele võimaluse koolis õpitud teadmisi reaalses tööelus rakendada,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Praktikakohtade pakkumisega panustab restoran Mr. Jakob ka kohaliku elu edendamisse ja piirkonna majanduslikku arengusse. Lisaks praktikakohtade pakkumisele paistab restoran Mr. Jakob silma ka tõsiasjaga, et toitude valmistamisel kasutatakse kohalikku toorainet ning väärtustatakse seeläbi kohalikke põllumehi. See muudab nende tegevuse eriti tänuväärseks.“

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab igal aastal üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus  praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Võitja saab auhinnaks klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuuri ning õiguse kasutada spetsiaalset märgist.

Parima praktikakoha konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Igal aastal antakse välja kolm auhinda: Parim praktikakoht, Parim regionaalne praktikakoht ja Parim väikeettevõttest praktikakoht.

Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Fotod: Raido Paurson

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields