Avaleht

Parim väikeettevõttest praktikakoht on PCC Projekt AS

Konkursi „Parim praktikakoht“ võitis väikeettevõtete arvestuses PCC Projekt AS.

Ettevõte tegeleb ehitus-projekteerimisega. Tunnustuse tõi ettevõttele paindlik praktikakorraldus, mis võimaldab samaaegselt õppida ja töötada.

Ka täna on ettevõtte 38 töötajast 10 tudengid, kellest mitmed on alustanud just praktikandina. PCC Projekt paneb suurt rõhku digitaliseerimisele ning rakendab erinevaid tehnoloogilisi lahendusi, sealhulgas BIM (Building Information Management) programmi, mille võtete õppimine on praktika üks osa.

„Praktikaprogrammis viime värske koolitarkuse kokku küpse inseneriteadmise ja kaasaegseima projekteerimistehnoloogiaga. Selle tulemusena saavad noored insenerid väärtusliku kogemuse ja ettevõte saab motiveeritud järelkasvu,“ ütles PCC Projekt AS juht Tarmo Idarand auhinda vastu võttes.

Valdav osa praktikantidest tuleb ettevõttesse Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonnast ning praktikale tulijaid koheldakse võrdväärsete töötajatena.

Auhinna andsid üle majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

„Praktika korraldamine ajal, kui piirangud tegid juhendamise keeruliseks, väärib erilist tunnustust,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas auhinda üle andes. „Need praktikandid, kes saavad juba praktika ajal projekteerida BIM tehnoloogia abil, on tulevikuks hästi valmistunud. BIM tehnoloogia arendamine ja rakendamine on ka riigi kui terviku jaoks oluline ning selleks on eraldatud 2,5 miljonit eurot,“ sõnas Aas.

„Oleme Tööandjate Keskliidus hariduse usku ja veendunud, et Eesti kalleim vara on meie haritud inimesed. Samas on oluline, et haridus oleks praktilise sisuga ja haridussüsteem käiks ettevõtluskeskkonnaga ühte jalga,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. „PCC Projekt on hea näide tööandjast, kes on praktika korraldamise süsteemselt läbi mõelnud ja pigem julgustab ka oma olemasolevaid töötajaid juurde õppima,“ sõnas ta.

2020. aasta konkursi teiste alamkategooriate võitjad: parim regionaalne praktikakoht Eesti Energia AS, parim Eestis õppivatele välistudengitele praktikavõimaluste pakkuja SEB Pank AS. OÜ Gurmeeklubi tõsteti esile läbimõeldud ja oskusliku praktikakohtade pakkumise eest erivajadustega õpilastele. Konkursi peavõidu pälvis Magnetic MRO AS.

Konkurssi “Parim praktikakoht” korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja sihtasutusega Innove. Konkursil tunnustatakse tööandjaid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi, tehes seda silmapaistval moel, ühiskonnas oma vastutust tunnetades ja panustades märkimisväärselt tööjõu järelkasvu oskuste arendamisele.

Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Aron Urbi fotod sündmusest.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields