Avaleht

Parim juht Veiko Veskimäe teel maailma tippu: meil uljust jagub

Sel aastal parima juhi tiitli võitnud taristuettevõtte Verston asutaja ja juhatuse esimees Veiko Veskimäe peab enda tugevuseks enda laia pilku. “Parim viis asjade parandamiseks on mitte oodata kellegi teise järel, vaid ise käised üles käärida ja minna tegema. See on meie käivitav jõud olnud kõikides meie projektides – teha elu paremaks,“ rõhutas ta. Tema ettevõte on teel maailma parimaks.

Seejuures ei sea ta enda ettevõtte huvisid sellest kuidagi eraldiseisvaks ja elu parandamine peab toimima ka äriliselt, rääkis ta pärast parima juhi tunnustamise tseremooniat Pärnu juhtimiskonverentsil.

Tõid parimate juhtide autasustamisel välja, et sinu juhieeskujud ettevõtlusest on Markus ja Martin Villig. Mis sind nende puhul võlub?

Kaks asja – ambitsioonikus ja enesekindlus, millega seda ellu viiakse. Ei lasta end häirida sellest, et eluaeg on ju nii tehtud ja suured konkurendid on ees. Alustasime ka ise taristuehituses 13 aastat tagasi täiesti puhtalt lehelt ja oleme selles valdkonnas ainus nullist alustanud ja suureks kasvanud firmadest. Oleme nendega sarnaseid loogikaid üritanud jälgida ja see on meid siia toonud ning viib ka edasi. President ütles ka aastapäeva kõnes, et ootab ettevõtjailt rohkem uljust. Meil on uljust piisanud ja piisab edasi.

Panus oma organisatsioonist väljapoole on parima juhi valimisel üks kriteeriumitest ja ka üks otsustuskohti, millest sõltub, kas juht jõuab lõppvalikusse ja ka võitjaks. Häid juhte on Eestis palju ja neid tõstavad kolleegid esile, aga me ei näe juhi panust laiemalt. Sina kõneled erialaliidus, kõneled oma valdkonna eest, panustad Paides kogukondliku ellu ja ka noorte arengusse läbi jalgpalli. Miks?

Tahan teha asju, mis teevad meie keskkonda ja olemist tervikuna paremaks. Näiteks teedeehituses peaksime olema paljudes asjades ühiskonnana oluliselt ambitsioonikamad ja mõtestama, millist taristust me tegelikult vaja on ja kuidas seda ehitada. Kindlasti on saab see tulevikus olema loodussäästlikumalt rajatud ja peab võimaldama väga palju muud, kui üksnes, aga ka autodel sõita. Taristu peab olema kasutajatele ohutu.

Kui lihtsalt ehitad midagi kellegi tellimisel ega tea, kas tellija ise ka päris täpselt teab, mida vaja on või tundub ootus sellele liiga kehva, siis parim viis asjade parandamiseks on mitte oodata kellegi teise järel, vaid ise käised üles käärida ja minna tegema. See on meie käivitav jõud olnud kõikides meie projektides. Teha elu paremaks.

Mis on Verstoni järgmine suurem küsimus lahendada? Äripäeva raadio andis sulle võimaluse juhtida üht hommikuprogrammi ja selle fookusesse valisid rohepöörde. Kas see või midagi veel?

See on kindlasti üks kõige olulisem teema, millega tegelema. Verston saab sel aastal 13 aastaseks. Kogu selle aja oleme tegelenud selle nimel, et saada Eesti kõige paremaks taristuehitusettevõtteks. See eesmärk on täidetud. Paar aastat tagasi saime oma esimese kõige tasasema tee auhinna ja oleme kasvanud ka mahtudelt kõige suuremaks. Oleme valdkonna liider, meil on piisav mõjukus asjades kaasa rääkida. See oli Verston 1.0 faas.

Järgmine faas on 2.0, mis tähendab seda, et peame kõikide oma tegevustes olema oluliselt keskkonnasäästlikumad. Loomulikult tahame ka oma ettevõtte jätkusuutlikkust ehk kasumlikkust kasvatada.

Meie eesmärk on Verston 3.0 ehk kasvada Eesti parimast teede-ehitajast maailma kõige paremate väärtuslikumate teede ehitajaks.

Veiko Veskimäe

Meie eesmärk on Verston 3.0 ehk kasvada Eesti parimast teede-ehitajast maailma kõige paremate väärtuslikumate teede ehitajaks. See on väga ambitsioonikas eesmärk. Teed, mida vajame näiteks 10 aasta pärast, saavad olema oluliselt teistsugused kui täna. Need peavad pakkuma oluliselt suuremat väärtust oluliselt mitmekesisemale liiklusele või liiklejatele. Oleme transformeerumise faasis, kuidas saada Eesti parimast taristuehitajast maailma kõige väärtuslikumate teede ehitajaks.

Kuidas siis?

Ega päris lõpuni teagi, nagu ka näiteks rohereformi ellu viimise puhul. Samas oleme selle eesmärgi omale pannud ja vastus saab alguse tegutsema asumisest. Ütlesin mõni aeg tagasi oma organisatsioonis, et aitab rääkimisest. Terve maailm räägib, aga tegusid on vähe. Hakkame toimetama. Oleme taristuehituse üks väheseid ettevõtjad, kes on oma keskkonnajalajälje ära mõõtnud ja seadnud keskkonnaeesmärgid. Soovime igal aastal 10% süsinikujalajälge vähendada kogu ettevõttes, kõigis valdkondades. Kas eesmärk on sellisel kujul täidetav, eks me siis tee peal õpi.

Konkurss “Parim juht 2023”

  • Konkursi eesmärk on tunnustada head juhtimist ning tõsta esile silmapaistvaid Eesti juhte. Konkursile said nominente esitada kõik soovijad, viimasena jäid sõelale Veiko Veskimäe ja Selveri juht Kristi Lomp. Lõppvaliku tegi žürii.
  • Žürii hindas finalistide ja lõppvaliku juures juhitava ettevõtte või organisatsiooni pikaajalisi häid tulemusi, juhi pikaajalist head mainet ning juhi panust Eestile laiemalt kui oma organisatsioon.
  • Sel aastal tähistab parima juhi valimise traditsioon 10. sünnipäeva. Varasematel aastatel on tiitli võitnud Lauri Tabur, Anne Samlik, Erkki Raasuke, Bo Henriksson, Kai Realo, Jaanus Vihand, Otto Pukk, Margus Rink ja Madis Toomsalu.
  • Parima juhi konkurssi korraldavad Äripäev, personalijuhtimise ühing Pare, Eesti Tööandjate Keskliit ja Pärnu juhtimiskonverents. Žürii töös osales ka 2022. aasta parim juht, LHV Grupi juhatuse esimees Madis Toomsalu.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields