Avaleht

Paneeldiskussioon “Nähtamatu hiiglane tööturul”

Tööandjad, olete oodatud kuulama ja kaasa rääkima paneeldiskussiooni “Nähtamatu hiiglane tööturul e. kas ja kuidas mõjutab vaimne tervis majandust?” 

Aeg: 27. märts, kell 18:00

Koht: Viru Keskuse Rahva Raamat (Tallinn)

Paneelis osalejad:
• Liina Randmann – PhD, TTÜ Töö- ja organisatsioonipsühholoogia õppekava juht
• Madis Toomsalu – LHV Groupi juht
• Kalev Roosiväli – Pindi Kinnisvara omanik, ettevõtja, kodanikuaktivist
• Evely Gorobinski – SOL Baltics personali- ja kvaliteedijuht, PARE juhatuse liige

Vestlusringi modereerib Sten Andreas Erlich (Speaksmart).

Paneel on jälgitav ka otsepildi vahendusel, mille linki/pilti jagame ürituse päeval nii sotsiaalmeedias, kui ka Eesti meediaväljaannetes.  

Taustast:

Vaimse tervise kulud on üle maailma kasvavas trendis, tehakse uuringuid, kuidas vaimne tervis majandust mõjutab, millist kasu võib võita vaimsesse tervisesse investeeritud raha pealt jne. Mis toimub aga meil siin Eestis, pisukeses aga vaimult vägeva rahva seas? 

Mõni aeg tagasi toodi taas välja, et Eestis pole vaimse tervise mõju rahasse ümber arvestatud. Kas oleks viimane aeg tegutsema asuda? Kas tasub üldse aega raisata ehk saame need võimalikud kaotatud miljonid hoopis kuskilt mujalt tagasi? Maailma Terviseorganisatsiooni prognoosid ütlevad, et aastaks 2030 kasvavad vaimse tervise probleemidega kaasnevad majanduslikud kulud suuremaks kui näiteks vähi või diabeediga kaasnevad kulud. Mida saavad aga ettevõtted teha, et hullem tööturul ära hoida ning ehk ka päeva lõpuks võita? Majandusteadlane Martin Knapp on oma uuringutest välja toonud, et vaimsesse tervisesse investeerimine võib tuua ettevõttele iga investeeritud euro kohta kuni 9 tagasi, seda suurenenud produktiivsuse, vähenenud haiguspäevade, varase pensionile mineku ja tööl olesklemise tõttu. 

Info sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/events/573022299724946/

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields