Avaleht

OSKA konverentsil otsiti lahendusi tööturu ja haridussüsteemi vastuoludele

30. novembril toimunud OSKA konverentsil TÖÖTURG-HARIDUS arutletakse suurimate vastuolude üle tuleviku tööjõuvajaduse ja haridussüsteemi vahel.
 
OSKA arendusjuhi Tiia Randma sõnul ei vasta koolis ja töökohal pakutav sageli noorte ootustele. „Noored lahkuvad nii koolist kui töölt, kui nad oma tegevuse tähendust ei mõista. Õpetajate ja tööandjatena ei oska me aga tihti nende jaoks iga sekundit tähenduslikuks muuta“, toob Randma välja ühe kitsaskohtadest.
 
OSKA uuringute järgi napib iseäranis tehnilistel erialadel tööjõudu. Inseneri ja tehniku erialadele sisseastujate arvud on drastiliselt vähenenud, kuid tulevikus on järjest enam töökohti, mis just tehnilist väljaõpet eeldavad.
 
Konverentsi päevakava
 
Konverentsil käsitles OSKA arendusjuht Tiia Randma peamisi pudelikaelasid tööturu ja haridussüsteemi vahel. Tööjõu ja oskuste prognoosimise vajalikkusest räägivad OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad, Töötukassa juhatuse liige Reelika Leetmaa ning Tartu Tamme Gümnaasiumi karjäärikoordinaator Merit Luik.
 
Ettekannetele järgnevad paneeldiskussioonid, mis põhjalikumalt tööturu ja haridussüsteemi kitsaskohti avavad. Ühiskonna vajaduste ja noorte karjäärivalikute vastuolusid vaagivad Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Hendrik Voll, Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo, ettevõtja Jaak Nigul ning karjäärinõustaja Anna Gramberg.
 
Tööandjate värbamisvalikute üle diskuteerisid Kristjan Lepik Teleportist, Kadi Tamkõrv Omnivast, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast, Rakett69 finalist Gert Lees ning mehaanikainsener Priit Pihlakas.
 
Konverentsi avas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ning kokkuvõtte teevad Haridus- ja Teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja moderaator Indrek Maripuu. Konverentsil osaleb 200 karjäärinõustajat, ametnikku, koolide, noorte ja tööandjate esindajat.
 
 Konverentsi ülekannet saab jälgida OSKA veebist ning Postimehe tehnikaportaalist
 
Allikas: Kutsekoda

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields