Avaleht

Õpipoisiõppe infopäevad tööandjatele

On aeg asuda ise oma ettevõttele vajalike oskustega noori töötajaid koolitama. Parim võimalus selleks on värvata keskkoolilõpetajad kohe sügisest õpipoisiõppesse ja õpetada nad koostöös kutsekooliga välja. Kusjuures värbamist aitab läbi viia SA Innove. Õpipoisiõppes toimub 1/3 õppetööst koolis ja 2/3 ettevõttes oma ala meistri juhendamisel.

Kuna mitmed tööandjad on juba õpipoiste koolitamise vastu huvi tundnud, siis korraldab SA Innove infopäevad, kus edasist tegevuskava saab paika sättida. Olete oodatud!

Kavas on vestlusring, ülevaade erialast ja olukorrast tööturul, ühiselt arutatake, kuidas edasi toimetatakse ja lepitakse kokku edasised tegevused. Tutvutakse kooli õppebaasiga ja saab ka väikse ampsu kehakinnitust.

Metallitöö valdkonnas

3.aprillil kell 9-11  Tallinna Tööstushariduskeskuses, (Sõpruse pst 182, Tallinn), kus tutvustatakse  APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaatori koolitamisvõimalust. 

APJ (CNC – Computer Numerical Control) lehtmetalli töötlemispinkide operaatori peamisteks tööülesanneteks on lehtmetallist detailide valmistamine arvprogrammjuhtimisega seadmetel.  Õpe APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaatori erialal kestab üks aasta, õpe lõpeb kutseeksamiga.

3.aprillil kell 15.00 -17.00 Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis (Uuslinna 10), kus tutvustatakse tööriistalukksepa eriala koolitamisvõimalust.

Tööriistalukksepa põhilised tööülesanded on puurimine, lihvimine, freesimine, treimine, termiline töötlemine, erosioonitöötluselektroodide viimistlemine,

poleerimine, faktuurimine, sobitamine, mõõtmine, koostamine, katsetamine ja konserveerimine. Kutsealal töötamist toetav lisaoskus on keevitamine.

Õpe tööriistalukksepa erialal kestab kaks aastat. Tegu on 4. taseme kutseõppega, mis lõpeb kutseeksamiga.

Turvasüsteemide tehniku erialal

5.aprillil  kell 11.00-13.00 Tallinnas, Lõõtsa 4 ruumis Aegna.

Turvasüsteemide tehniku  tööks on turva- ja tuleohutussüsteemide paigaldamine, seadistamine, testimine, kontrollimine ja hooldamine. Õpe turvasüsteemide tehniku erialal kestab üks aasta ning õppe alustamise eelduseks on keskhariduse olemasolu. Tegu on 4. taseme kutseõppega, mis lõpeb kutseeksamiga.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields