Avaleht

Tööandjate podcast: Eesti kaitsetööstus plaanib kasvatada käibe 600 miljoni euroni

„Eesti kaitsetööstus on kahe jalaga maas ja seda ka rahvusvahelistel turgudel. Valdkonna ettevõtete käive on aastas ca 200 miljonit eurot, käesoleva kümnendi lõpuks tahame jõuda 600 miljoni euroni,“ ütleb Eesti Kaitsetööstuse Liidu tegevjuht Tarmo Ränisoo Tööandjate podcastis.

„Kaitsetööstuse toode ja teenus on alati rätsepatöö. Eesti kaitsetööstuse ettevõtete tugevus on selles, et oleme tulnud välja valdkondades, mis olid varasemalt kas vähema huvi all, või mingil muul põhjusel katmata. Näiteks robootika ja automaatika, küberkaitse ja sensortehnoloogia valdkonnad, kus meie ettevõtted on edukad ka rahvusvaheliselt,“ ütleb Tarmo Ränisoo.

„Meie sihtturud on täna eelkõige NATO ja EL riigid, aga ka Kanada ja Kagu-Aasia arenenud riigid, kus Eesti ettevõtted juba tegutsevad,“ selgitab ta.

Koostöö teadlastega

Koostöö teadlastega on äärmiselt oluline, ütleb Ränisoo. „Meil on oma Defence Estonia klaster, kuhu kuuluvad Eesti Kaitsetööstuse Liidu koostööpartnerid Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Eesti Sisekaitse Akadeemia ja Kaitseväe Akadeemia. Neis kõigis unikaalsed laborid oma toodete ja teenuste testimiseks, mida meie kaitsetööstusettevõtted kasutavad.“

Eesti Kaitsetööstuse Liitu kuulub 116 ettevõtet, mis arendavad ja toodavad tehnoloogiaid ja lahendusi, mida on vaja ka tsiviilelus. Ettevõtted tegutsevad 13 valdkonnas, millest kõige värskem on kosmosevaldkond. Eesti Kaitsetööstuse Liit on Eesti Tööandjate Keskliidu liige.

Kuula kogu podcasti SIIT.

Saatejuht on Heli Saarmaa-Karma.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields