Avaleht

Minister Mailis Reps tänas maailma kutsemeistrivõistlustel osalejaid

WorldSkills 2019 toimus 22.–27.08.2019 Kaasanis. Võistlused leidsid aset juba 45. korda. Esindatud oli rohkem kui 60 riiki ja toimus 56 erinevat võistlust. Eestit esindasid 13 noort 12 võistlusalal: ehitusviimistleja, plaatija, müürsepp, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, IT- süsteemi administraator, trükkal, florist, graafiline disainer, keevitaja.

Eesti esindusvõistkond esines väga edukalt. Tublimatest tublimad olid aga kolm võistlejat, kes tõid koju kutsemeisterlikkuse medali. Eesti edukaim oli graafiline disainer Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist. Veel said medali kokk Märten Kadu Tallinna Teeninduskoolist ja restoraniteenindaja Karl-Kevin Miinpuu Haapsalu Kutsehariduskeskusest. Meisterlikkuse medal väljastatakse 700 punkti ja enam saavutanuile ning see on neile kinnituseks, et nad on oma oskustelt ülemaailmsel kõrgtasemel. Lisaks valiti välja iga riigi kõige parem võistleja. Best of Nation medali saab igast riigist üks võistleja, kes on saanud kõige suurema punktisumma. 

25. septembril toimus haridus- ja teadusministri tunnustusüritus kõikidele, kes panustasid WorldSkills 2019 võistlustesse: võistlejad, juhendajad, sponsorid ja koostööpartnerid.

Minister Mailis Repsi sõnul on maailmameistrivõistlustel osalemine tähtis proovikivi nii noortele, kelle jaoks see on võimalus maailmatasemel oma osavust näidata, kui ka pingutus nende selja taga seisvatele koolidele ja toetajatele. „WorldSkills on suurepärane näide sellest, kuidas erinevate osaliste – õpilaste, koolide ja ettevõtete koostöös sünnivad suurepärased tulemused. See tõestab veelkord, et kutsehariduses oleme võtnud õige suuna: ettevõtjate ja koolide koostöö peab muutuma eriti innustavaks, inspireerivaks ja ka intensiivseks,“ sõnas minister. „Tänan südamest neid, kes on Eesti kutsehariduse eduloosse rahvusvahelistel võistlustel oma panuse andnud“.

„Suurepäraseid võistlejaid toetavad pühendunud eksperdid on meil parimad. Iga ekspert on panustanud nii võistleja kui võistluse ettevalmistamisse lõputuid tunde. See on eelkõige pühendumus ja kutsumus, mida tehakse kogu hingega. Loodan, et kui iga ekspert suudab võitluste keeristesse kaasa tuua vähemalt ühe uue järeltulija, siis on meie kutseharidus veel pikalt WorldSkills võistlustules kõrgel kohal. Ükski võistlus, nii siseriiklik kui välisvõitlus, ei saa teoks ilma toetajata – meie sponsorid ja koostööpartnerid. Uute erialade võistlusgraafikusse lisandumine saab teoks vaid valdkonna tööandjate toel. Loodan, et kolmele uuele võistluserialane, milles Eesti osales, lisandub lähiaastatel veel uusi ja põnevaid,“ lisas Innove juhatuse esimees Birgit Lao.

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid. WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma. Järgmised WorldSkillsi võistlused toimuvad 2021. aastal Shanghais. Eestis koordineerib rahvusvahelisi kutsemeistrivõistlusi SA Innove.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields