Avaleht

Markus Villig: maailmataseme toovad investeeringud haridusse ja teadusesse

Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig leiab, et Eesti odavuse asemel konkureerima kõrge lisandväärtusega. Selleks tuleb investeerida teadusesse ja haridusse.
Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig leiab, et Eesti odavuse asemel konkureerima kõrge lisandväärtusega.

Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig leiab, et Eesti peaks odavuse asemel konkureerima kõrge lisandväärtusega. “Peame muutuma odava allhanke riigist globaalsete toodete eksportijaks.”

Esitasime majanduskonverentsi „Tuulelohe lend 2024“ esinejatele kaks küsimust – millist nõu annaks majanduse kasvule pööramiseks majandusministrile ja mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus. Siin on Markus Villigu vastused.

Mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus?

Eesti peab konkureerima kõrge lisandväärtusega, mitte madala tööjõukuluga. Peame muutuma odava allhanke riigist globaalsete toodete eksportijaks. Eesti haridus on juba täna üks maailma parimaid, aga peame tõstma investeeringuid hariduse ja teaduse toetamiseks. Sellest tekivad meile järgmise kümnendi jooksul maailmatasemel ettevõtted valdkondades alates ITst ja transpordist kuni finantssektori ja kaitsetehnoloogiani.

Majandusminister küsib sinult nõu ehk mida teeksid, et kaks aastat langenud Eesti majandus taas kasvule pöörata?

Meie majandust mõjutab hetkel ajutiselt meie naaberriikides toimuv, mida me muuta ei saa. Tuleb keskenduda teemadele, mida mõjutada saame. 

Selleks on kaks valdkonda. Esiteks, saame muuta meie rahvast targemaks läbi hariduse ja teaduse toetamise. Teiseks, saame muuta Eesti atraktiivseks maailmale – investorile ja talendile –, et inimesed tahaksid siin äri teha. Selle jaoks peab Eesti maine olema tugev, nii lihtsa toimetamise kui ka tugeva kaitsevõime poolest.

“Tuulelohe lend”: haridus, teadus ja konkurentsivõime

Tuulelohe konverents toob lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Lisaks Markus Villigule astuvad üles Eesti Vabariigi president Alar Karis, president Kersti Kaljulaid, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EIS) juht Kati Kusmin, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Airbalticu juht Martin Gauss, Wise´i Eesti ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin, OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo, EBSi rektor Meelis Kitsing, Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek, aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja Mart Ustav, Milremi asutaja Kuldar Väärsi ning mitmed teised.

Konverentsi juhivad Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi ja taga oma osalus konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields