Avaleht

Maksuamet kutsub testima uue e-teenuse prototüüpi

Maksu- ja tolliamet on välja töötamas teenust käibemaksukohustuslasena registreerimise ja kustutamise avalduste elektroonseks esitamiseks e-maksuametis/e-tollis ning kutsub ettevõtjaid prototüüpi testima ja tagasisidet andma.

Uus e-teenus muudab käibemaksukohustuslaseks registreerimise usaldusväärse maksumaksja jaoks senisest tunduvalt lihtsamaks ja menetlusprotsessi kiiremaks. Käibemaksukohustuslasena registreerimise aluseks on automaatne riskide hindamine. Selle tulemusel on ettevõtlusega tegelevatel korrektse maksukäitumisega ettevõtetel võimalik saada käibemaksukohustuslasena registreerimise number kohe pärast elektroonse avalduse esitamist. Uutelt, tegevusega alustavatelt ettevõtetelt vajab Maksu- ja tolliamet ettevõtlusega tegelemise tõendamiseks endiselt täiendavaid tõendeid. Küsimustele vastata ning dokumente esitada on aga samuti võimalik mugavalt elektroonses keskkonnas.

Uue e-teenuse prototüübi leiab aadressil http://j8zo9m.axshare.com

Maksu- ja tolliamet palub eelkõige arvamust prototüübi lehel „Käibemaksukohustuslasena registreerimine. Lisainformatsiooni esitamine” oleva küsimustiku kohta: kas küsimustik on lihtne ja arusaadav? Kas nendele küsimustele vastamine aitab ettevõtjal oma usaldusväärsust ning ettevõtlusega tegelemist piisavalt tõendada ja kui mitte, siis kuidas tuleks küsimustikku täiendada?

Maksu- ja tolliamet ootab arvamusi ja ettepanekuid hiljemalt 1. juuliks 2015. aadressile monika.madison@emta.ee.

Allikas: Maksu- ja Tolliamet

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields