Avaleht

Wise´i juht Lars Trunin: tulevikutöötaja tugevuse vormib MATIK-ainete õpetaja

Wise´i juht Lars Trunin.
Tuulelohe majanduskonverentsil jagab koos teistega esinejatega lava ka Lars Trunin, Wise’i Euroopa ja Ühendkuningriigi juht. Foto: Wise

Riigil tasub panustada MATIK-ainete ja oskuste õpetajatesse, sest nemad kujundavad suuresti tulevikutöötajate tugevuse, leiab Wise’i Euroopa ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin.

Esitasime majanduskonverentsi „Tuulelohe lend 2024“ esinejatele kaks küsimust – millist nõu annaks majanduse kasvule pööramiseks majandusministrile ja mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus. Siin on Lars Trunini vastused.

Mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus?

Lisapanus MATIK-hariduse (ühendatud matemaatika, teadus, tehnoloogia, inseneeria ning kunstid) edendamisesse. Tehnoloogiaettevõtted on vaid nii tugevad kui on nende töötajad, eriti tehnoloogilistel positsioonidel töötajad. Riik peaks kindlustama, et MATIK-ainete ja oskuste õpetajad on terve haridustee vältel väärtustatud, sest just nende panus kujundab suuresti järgmise põlvkonna töötajate tugevuse.

Me räägime täna eraldi tehnoloogiasektorist, kuid tehnoloogilised lahendused jõuavad järjest püsivamalt kõikidesse ettevõtlusharudesse. See aga tähendab, et tehnoloogiliste teadmistega töötajaid on tulevikus vaja absoluutselt igal pool.

Majandusminister küsib sinult nõu ehk mida teeksid, et kaks aastat langenud Eesti majandus taas kasvule pöörata?

Teemaga tegelemist tuleks alustada sellest, kas meil on selge arusaam, miks on majandus kaks aastat langenud? Kui põhjused on täpsemalt kaardistatud, saab ka nende eemaldamisega otsesemalt tegelema hakata. Ainult tagajärgede leevendamine ei ole jätkusuutlik.

“Tuulelohe lend” toob lavale tulevikutöötaja leidmiseks olulised teemad

Tuulelohe konverents toob lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Lisaks Larst Truninile astuvad üles Eesti Vabariigi president Alar Karis, president Kersti Kaljulaid, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, Läti lennufirma Airbaltic juht Martin Gauss, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Põhjamaade Investeerimispanga peadirektor André Küüsvek, Estonian Business Schooli rektor Meelis Kitsing, OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo, Milrem Roboticsi asutaja ja juhatuse esimees Kuldar Väärsi, Bolti asutaja ja juht Markus Villig, aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja Mart Ustav, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse esinaine Kati Kusmin ning mitmed teised.

Konverentsi juhivad Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi ja taga oma osalus konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields