Avaleht

Küsitlus: peamised takistused ärisuhetes Jaapaniga

Kutsume ettevõtjaid vastama lühikesele küsimustikule ärisuhetest Jaapaniga.

Seoses Euroopa Liidu ja Jaapani vabakaubandusleppe läbirääkimistega kaardistab Euroopa Komisjon peamisi takistusi, mis segavad väikestel ja keskmise suurusega Euroopa ettevõtetel äritegemist Jaapanis või Jaapaniga.

Eesti Tööandjate Keskliit soovitab Jaapanis tänaseid või potentsiaalseid huve omavatel ettevõtetel küsitluses kindlasti osaleda, sest vaid nii on võimalik läbirääkijate tähelepanu juhtida reaalsetele probleemidele Euroopa Liidu ja Jaapani kaubandussuhetes.

Kuna nii Jaapanis kui ka Euroopa Liidus moodustavad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted 99% ettevõtetest ja loovad 70-80 % töökohtadest, peame äärmiselt oluliseks, et tulevane vabakaubanduslepe arvestaks ka nende vajadustega ning looks uusi ettevõtlusvõimalusi

Ankeedi täitmine võtab aega umbes 15 minutit ja soovi korral on võimalik jääda vastates anonüümseks. Küsimustikule saab vastata SIIN (inglise keeles)

Eesti Tööandjate Keskliit on aastaid kasvatanud kompetentsi Aasia suunal ning aidanud kaasa Eesti-Jaapani majandussuhete arengule. Muuhulgas korraldasime liikmetele õppereisi Jaapanisse, oleme korduvalt võõrustanud nii Jaapani sõsarorganisatsiooni KEIDANREN, Jaapani Väliskaubandusliidu JETRO äridelegatsioone kui ka Kobe ülikooli. Teeme tihedat koostööd Jaapani suursaatkonnaga Eestis ning Eesti-Jaapani kaubandustööstuskojaga.

Eesti Tööandjate Keskliidu rahvusvaheliste suhete juht Eve Päärendson on Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee Jaapani kontaktgrupi liikmena osalenud mitme Jaapanit puudutava arvamusdokumendi koostajaks, viimati EL-Jaapani vabakaubanduslepingust.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields