Avaleht

Kuula Tööandjate saadet: kuidas lahendada tööjõukriisi?

Tööandjate keskliidu tööturu töörühma juht Raul Puusepp.

Kuigi majanduse jahtumise tõttu on heade töötajate leidmine mõnevõrra lihtsamaks muutunud, siis süsteemseid probleeme Eesti tööjõuturul kriis ei lahenda ja heade töötajate leidmine on jätkuvalt ettevõtetele üks suuremaid arengupidureid. Pigem on praegu ajutine hingetõmbeaeg, leiab Tallinna Kaubamaja Grupi ja Eesti Kaupmeeste Liidu juhatuse esimees Raul Puusepp saates “Tööandjate tund”.

Tema sõnul on piinlik tööturu süvenevatest probleemidest aastate kaupa rääkida. Kuna igal aastal jääb tööturult eemale 5000–6000 inimest ja kasvab ülalpeetavate arv, siis see vajab muutusi nii hariduses, töötamise paindlikkuses, seadustes kui ka välistöötajate värbamises. Mida peaks tegema, et pingeline olukord tööturul leeveneks, sellele küsimusele vastavad saates “Tööandjate tund” Raul Puusepp ning Tallinki personali- ja kliendikogemuse juht Age Vanajuur. Saatejuht on Rivo Sarapik.

Saadet saad kuulata:

“Tööandjate tund” on kuueosaline saatesari Äripäeva raadios, mis võtab pulkadeks lahti Tööandjate manifesti ettepanekud. Juttu on sellest, kuidas muuta Eesti majandus piirkonna kõige konkurentsivõimelisemaks, kust tuleb raha ehk innovatsioonist, kuidas haridusse investeerimine on elu ja surma küsimus ning tervise hoidmisest ja paljust muust.

Eetrisse on jõudnud ka saade sellest, miks makse ei tohi muuta ja miks mingit maksudebatti pole tarvis. Selles kõnelesid ettevõtjad ja Tööandjate keskliidu volikogu aseesimehed Ain Hanschmidt ja Jüri Käo. Kuula seda siit:

Samuti jõudis eetrisse saade innovatsioonist ehk kust tuleb jõukus ja miks peaks innovatsioonile keskenduma. Saates kõnelesid innovatsiooni käivituskoja juht ja IT-ettevõtja Ivo Suursoo ning Eesti Energia Enefit Idea Hubi juht ning innovatsiooniekspert Kadi Steinberg. Kuula saadet siit:

Tööandjate manifesti ettepanekutega saad tutvuda siin.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields