Avaleht

Kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2016 olid eestlastele edukad

1.-3. detsembril toimusid Rootsis, Göteborgis Euroopa noorte kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2016. Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. Tänavustel võistlustel osales ligi 500 õpilast üle Euroopa ning mõõtu võeti 35 erialal. 

Eestit esindasid võistlustel 14 noort meistrit  eri kutseõppeasutustest. Võistlustulle astusid kaheteistkümne eriala kutseõppurid: veebiarendaja, maastikuehitajad, restoraniteenindaja, ehitusviimistleja, plaatija, graafiline disainer, kokk, florist, IT-spetsialistid, sõiduautotehnik, müürsepp ja keevitaja. Nendega koos olid võistlustega seotud 11 Eesti juhendajat ja kutseõpetajat, kelles 2 valiti järgmisel Euroskillsil oma valdkonna peakohtunikuks ning 2 asekohtunikeks.

Parima tulemusega naasis võistluselt Tallinna Polütehnikumi õpilane Hendry Sadrak, kes saavutas veebiarenduses pronksmedali. „Tõsiasi, et Eesti on veebiarenduses toonud koju medalid kolmelt järjestikuselt EuroSkillsilt, näitab, et Eesti on tugev e-riik, mille kujunemisel on oma roll andekatel noortel,“ hindas oma õpilase tulemust tema juhendaja, veebiarenduse rahvusvaheline ekspert Margit Tennosaar.

Lisaks noppisid meisterlikkuse medalid (Medallion of Excellence) ehk oma valdkonnas tippklassi näitasid neli Eesti noormeest: Erik Tammeleht restoraniteeninduses, Riho Lehismets ehitusviimistluses ning meeskondlikult Mairold Mänd ja Erik Rüütel maastikuehituses. Meisterlikkuse medal antakse võistlejaile, kes saavad vähemalt 500 punkti, ja sellega tunnustatakse nende suurepäraseid kutseoskusi.

Seni on Eesti koondis EuroSkills’ist osa võtnud neljal korral ja koju on toodud 27 erinevat medalit. Euroskillsi tugevamate  hulka kuuluvad riigid nagu Austria, Holland, Soome, Sveits, kus tööandjate panus nii igapäevasesse õppesse kui Euroskillsi ettevalmistavatesse treeninglaagritesse on väga suur.

Eestis toimuvad kutsemeistrivõistlused “Noor Meister 2017” 4.-5. mail 2017 Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses. 

 

Autor: Helen Põllo, Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields