Avaleht

Kutsehariduse tulevik sõltub tööandjate ja koolide koostööst

10. aprillil toimus Pärnu Kontserdimajas kutseharidusele keskendunud konverents “Kuhu lähed, kutseharidus?”. Eesti Tööandajte Keskliit korraldas konverentsi koostöös Pärnumaa kutsehariduskeskuse ja Eesti Kutseõppe Edendamise ühinguga. Eesmärk oli  tekitada avalik diskussioon 21. sajandi vajalikest oskustest. 

Nii Soome kui ka Eesti tööandjate ja haridustöötajate ettekanded käsitlesid tulevikusuundi kutseharidusmaastikul, arutleti täiendus- ja ümberõppe võimaluste üle ning tehti kokkuvõtteid kutsehariduse maine tõstmise projekti tööst.

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar rõhutas oma kõnes, et tuleviku väljavaadetes peavad tööandjad panustama üha enam kutsekoolidega tehtavasse koostöösse. “Eelkõige tähendab see dialoogi kooliga – osalemist õppekavade koostamises, praktikabaasiks olemist, jooksvat nõustamist. Seejuures peavad tööandjad suutma silmas pidada kogu sektori, mitte vaid enda spetsiifilisi vajadusi,” sõnas ta.

Konverentsi juhatas Anu Välba, Eesti rahvusringhäälingu saatejuht. Tema kõrval juhtis kutsehariduse konverentsi Hansabis välja koolitatud suhtlusrobot Pepper, kes oli selgeks õppinud eesti keele ja võttis konverentsipäeva juhtimisel lihtsamad tööd endale.

Kutseharidusest kõnelesid: Mailis Reps, Toomas Tamsar, Riina Müürsepp, Mika Saarinen, Tarmo Loodus, Mirja Hannula, Erik Tammeleht, Tiia Randma, Erkki Piisang, Karl Allik, Anneli Rabbi.

Konverentsi galeriid saab vaadata siit.

Fotod: Karmen Kärg

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields