Avaleht

Kutse: vaimse tervise esmaabi tööl

Eestis on vaimse tervise häired teisel kohal töövõime vähenemise põhjustest ehk kõik töötajad ja tööandjad puutuvad nendega kokku. Levinumad tööga seonduvad vaimse tervise probleemid on tööstress ja läbipõlemine. 

Igas töökollektiivis peaks olema vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud inimene, kes oskab vaimse tervise probleeme ära tunda ja kolleege toetada. Vaimse tervise esmaabi andja olemasolu töökohal on sama oluline kui füüsilise esmaabi andja olemasolu.

MTÜ Peaasjade ja Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu poolt ellu viidaval „Vaimse tervise esmaabi“ koolitusel käsitletakse, kuidas esmaabi pakkuda ning millist olulist rolli selle juures mängivad näiteks toetav kuulamine, professionaalse abi kasutamise julgustamine ning eneseabi võimaluste kasutamine. Sarnaselt füüsilise tervise esmaabiga on vaimse tervise esmaabi andmine jõukohane igaühele, kes on end esmaabi põhimõtetega kurssi viinud. 

Vaimse tervise väärtustamise tulemuseks on parem tööõhkkond ja personali voolavuse vähenemine. Vaimse tervise teemade väärtustamine on tööandjale konkurentsieeliseks tööjõu hoidmisel ja värbamisel. Töötajad tunnevad ennast turvalisemalt kui nad teavad, et tööandja on korraldanud töökohal vaimse tervise esmaabi võrdväärselt füüsilise esmaabiga.

Vaata koolituste aegu ja registreerimisinfot siit.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields