Avaleht

Kutse osalema: kuidas lahendada inseneride puudust?

Neljapäeval 24. novembril toimub inseneride puuduse lahendamisele keskenduv foorum “Eestile on kombeks üks insener korraga?”, mis lahkab inseneride puuduse põhjuseid ning otsib kitsikusest väljapääsu.

Kutsekoja OSKA andmetel jääb töötlevas tööstuses aastaks 2030 puudu 2/3 inseneridest. Eesti kutse- ja kõrgkoolilõpetajad katavad vaid kolmandiku töötleva tööstuse tuleviku juhtide ja spetsialistide vajadusest. Foorumil tulevad jutuks Eesti tööstus- ja tootmisettevõtete isiklikud lood tippspetsialistide tööjõuvajadusest ja sõnastatakse selgelt Eesti majanduse konkurentsi seisukohalt hädavajalikud lahendussuunad ja valikud, samuti praktilised poliitikamuudatused.

Tööandjate keskliidu liikmetest astuvad üles näiteks Incap Grupi juht Otto Pukk, Radius Machining omanik Veljo Konnimois ja ABB Baltikumi juht Jukka Partikainen.

Osalema oodatakse tippspetsialistide tööjõupuuduse väljakutset lahendavad tööstusettevõtteid, poliitikakujundajaid, teadlaseid, tudengeid ja ajakirjanikke ning teisi tööjõupoliitikast huvitatuid. Osalemine on tasuta.

Sündmus toimub 24.11 kell 10/14 Noblessneri valukojas ja on vaadatav ka ülekandena Delfis. Vaata lisainfot siit.

NB. Teravale tööjõupuudusele ja inseneride kriisile juhib tähelepanu ka Tööandjate manifest. Loe neid ettepanekuid siit ja kuula 21. novembril kell 12 Äripäeva raadios saadet “Tööandjate tund”, mis tööjõupuudust samuti lahendada püüab.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields