Avaleht

Eesti Energia võtab praktikante vastu aastaringselt

Sügise esimesel päeval korraldas Eesti Tööandjate Keskliit Narvas venekeelse infoseminari „Kus nad on? Vähekasutatud võimalused vajalike töötajate leidmiseks ja koolitamiseks“. Eesti Energia praktikasüsteemi tutvustas seminaril juhtiv personalipartner Olga Zaitseva. 

Eesti Energia on mitmekülgne organisatsioon, kus töötab nii eestlasi, venelasi, ukrainlasi, lätlasi, leedukaid, poolakaid, soomlasi, rootslasi kui ka teiste rahvuste esindajaid. Mitmekülgse meeskonnaga arvestamiseks jagatakse organisatsioonisiseselt suurt osa infost kolmes keeles – eesti, vene ja inglise keeles.

Eesti Energia tegeleb eesmärgistatult ja süsteemselt välise järelkasvu loomisega. Koostööd tehakse ülikoolide, kõrgkoolide ja kutsekoolidega, kes valmistavad ette tehnoloogia ja energeetika erialade üliõpilasi. Ettevõte värbab praktikante ärikriitilistele ametikohtadele aastaringselt.

Fookuses on insenerialased erialad ja noored, kes siirduvad inseneriks õppima. Noori kaasatakse  alates teisest kursusest tasustatud praktikale ja andekamatele pakutakse tööd. Inseneritööd on pakkuda igale „erialasele maitsele“, kuna kontsernis on esindatud peamiselt kõik tehnilised erialad. Samuti on ettevõttes esindatud kõik IKT rollid.

Töötajate järelkasvu leidmiseks planeeritakse tegevused terveks aastaks:

Seminarist võtsid osa Ida-Virumaa tööandjaid, vähenenud töövõimega inimesed, kohalike omavalitsuste esindajad ja kogukondade aktivistid. Järgmised sarnased seminarid toimuvad 16. oktoobril Paides ja 12. novembril Võrus. Registreerumine on alanud.

 

Allikas: Olga Zaitseva ettekanne

Fotol Olga Zaitseva

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields