Avaleht

Kuidas saavutada välistudengi praktikale võtmisest maksimum?

Eestis õpib üle 5000 välistudengi ning nad  hindavad Eestis elamist ja õppimist kõrgelt. Seejuures tasub tähele panna, et õpingute katkestajate osakaal on oluliselt väiksem kui kõrghariduses tervikuna. Samuti leevendab välistudengite Eestisse tööle jäämine kõrgelt kvalifitseeritud töötajate puudujääki. Hea algus selleks on praktika sooritamine siinsete tööandjate juures.  

Ericsson Eesti AS Baltikumi personalijuht Katri Kuuse sõnul on nende ettevõttesse praktikantidel lihtne tulla, kuna keele- ja kultuuriruum on juba mitmekülgne. Samas soovitab ta ka neil ettevõtetel, kus töökeel ei ole inglise keel, võtta tööle välistudengeid. “See annab uue hingmise, uued ideed ja teistsuguse mõtlemise,” sõnas Kuuse. Tööandjatele soovitab ta korraldada avatud uste päevi, töövarjupäevi ja teha pidevat koostööd kutse- ja ülikoolidega. 

Vaata videost lähemalt: 

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo nendib, et nii ülikoolid kui ettevõtluskeskkond on muutumas üha rahvusvahelisemaks ja seeläbi on välistudengid hea võimalus kasvada suuremaks. Ta teab, et välistudengid on motiveeritud õppima ja neil on huvi jätkata karjääri Eestis. “Me oleme loonud eraldi välisüliõpilaste teenistuse ja palunud õppekava juhtidel jälgida, et välisüliõpilased tunneksid end siin toetatult ja koduselt,” sõnas Aaviksoo. Ta soovitab tööandjatel näidata üles suuremat aktiivsust praktikakohtade pakkumisel. 

Vaata videost lähemalt:

Videote valmimist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ja Euroopa Sotsiaalfond. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields