Avaleht

Kuidas olla parim praktikant?

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi Praktik Cum Laude võitnud neli praktikanti jagasid meiega oma mõtteid sellest, kuidas võtta praktikast maksimum ja kuidas teenida välja parima praktikandi tiitel. 

Parim praktikant kõrghariduse kategoorias on Diana Belolipetskaja, kes sooritas praktika Elektrilevi OÜ-s ja õpib Tallinna Tehnikaülikoolis elektroenergeetikat ja mehhatroonikat.

Diana soovitab õppida seda eriala neil, kellel on huvi elektroonika ja elektroenergeetika vastu, kuna see on kõige parem ja sisukam eriala selles valdkonnas. Teistele praktikantidele soovitab ta minna julgesti praktikale isegi siis, kui on tunne, et teadmised ei pruugi olla veel piisavad. 

Parima praktikandi tunnustuse kutsehariduse koolipõhises õppe kategoorias sai Anton Kreivald, kes õppis Tallinna Polütehnikumis trükitehnoloogiat ja läbis praktika ettevõttes Trükiviis OÜ.

Väikeses firmas praktikat sooritades oli koolist omandatud teadmistest kasu, kuna ta pidi tegema väga mitmeid erinevaid töid. Anton peab oma tugevuseks kohusetundlikkust ja teab, et ei tohi karta teha vigu. 

Parim praktikant töökohapõhises õppes on Marje Jürjets, kes õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ning läbib praktilist õpet töökohal Tootsi Hooldekodus.

Marje peamised ülesanded praktikal oli teha hooldustoiminguid ja parima praktikandi saladus on lihtne: “Tuleb tööd teha!”. Samuti soovitab Marje suhtuda klientidesse hoolivalt, kuna see on kõige alus. 

Parima välistudengist praktikandi tunnustuse pälvis Shreesottam Keshari, kes õpib Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide magistriõppes ja sooritas praktika Ericsson Eesti AS-is. 

Shreesottam on õppinud Ericssonis kõige enam seda, kuidas töötada meeskonnas ja kuidas kasutada erinevaid tehnoloogilisi vahendeid. Praktikal tundis ta end täielikult teiste töötajatega võrdselt ja hindab, et sai väärtusliku kogemuse. 

 

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursil „Praktik Cum Laude“ osales sel aastal  45 kandidaati, kelle seast valis žürii välja parimad. Hindamiskomisjoni kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove, Estonian Business Schooli ja tööandjate erialaliitude esindajad. 

Konkurssi toetavad auhindadega Tallink AS ja Estonian Business School. „Praktik Cum Laude“ projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Videod: Raigo Pajula

Foto: Meeli Küttim 
Grupipildil vasakult: Maarika Veigel (Tallinna Tervishoiukõrgkool), Riina Tallo (Tallinna Tehnikaülikool), Diana Belolipetskaja (Parim praktikant kõrghariduses), Mari-Liis Reinsoo (Trükiviis OÜ), Anton Kreivald (Parim praktikant kutsehariduses), Arno Almann (Estonian Business Schooli rektor), Shreesottam Keshari (Parim välistudengist praktikant), Salvador Gonzalez Perez (Ericsson Eesti AS), Arto Aas (Eesti Tööandjate Keskliidu juht), Mailis Reps (Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister)

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields