Avaleht

Kuidas mõtlevad parimad praktikandid?

Eesti Tööandjate Keskliidu teist aastat korraldatava konkursi „Praktik Cum Laude“ eesmärk oli esile tõsta ja tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi arendavad. Oktoobrikuus valiti välja parimad praktikandid kõrghariduse, kutsehariduse ja õpipoisiõppe kategooriates.

Kõrghariduse kategoorias võitnud Birgit Vaino õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õendust ja oli praktikal tänavu parimaks praktikakohaks tunnistatud SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Birgiti juures hinnati tema järjepidevat arengut, positiivset ja elutervet suhtumist patsientidesse ning tööülesannetesse tervikuna.

“Praktika annab väga palju juurde. Ennekõike annab praktika juurde julgust ja oskusi teha kõiki õendustoiminguid päris inimestega. Hea praktika võti on julgus, uudishimu ja tahe käed kohe külge panna –  ei tohi nurka passima jääda,” selgitas Birgit eduka praktika saladusi.


Fotol: Birgit Vaino koos praktikajuhendajate, haridus- ja teadusminister Mailis Repsi, EBSi rektor Arno Almanni ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsarega

Kutsehariduse kategoorias parimaks praktikandiks kroonitud Silver Leppik õppis Kehtna Kutsehariduskeskuses liikurmasina tehnikuks ja sooritas praktika Konekesko Eesti AS-is, mis müüb ja hooldab väga erinevaid suuri masinaid – traktoreid, ekskavaatoreid, metsamasinaid ja teisi. Tema praktikajuhenda hindab temas initsatiivikust, häid töövõtteid ja tehtud töö kvaliteeti, mis oli eeskujuks teistele sama ettevõtte praktikantidele.

„Alles praktikal sain päriselt selgeks, kuidas masinaid remontida ja hooldada. Ega klassiruumis laua taga istudes ei olegi võimalik seda ära õppida,“ räägib Silver. Pärast praktika lõppu paluti Silveril veel edasi tööle jääda ja nii ta töötaski kuni septembri alguseni, mil algas taas kool.

„Praktika käigus oli tore see, et mõnda tööoperatsiooni sain teha juba täiesti iseseisvalt. Tunnen ise ka, et see töö sujub mul hästi. Mulle meeldib suurte masinatega tegeleda ja masinate remont köidab mind igati,“ kõneleb Silver.

Tulevikuplaanid Silveril veel lõpuni kindlad ei ole, kuid igal juhul kavatseb ta oma erialal tööle asuda.


Fotol: Silver Leppik koos praktikajuhendajate, haridus- ja teadusminister Mailis Repsi, EBSi rektor Arno Almanni ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsarega

Parim õpipoiss 2017, Karl Allik, sooritas praktika E-Service AS-is ja õpib Tallinna Polütehnikumis jaotusvõrgu elektrikuks. Karl paistis silma nii laiapõhjaliste teoreetiliste teadmiste kui praktiliste oskuste poolest. Praktikal oli ta täpne, korrektne ja andis ise näpunäiteid ka vanematele kolleegidele.

„Olen kokku seitse aastat elektritööde valdkonnas töötanud, neist kolm aastat elektrikuna objektil ja neli aastat töödejuhataja ja projektijuhina kontoris. Erialavaliku tegin ära juba põhikoolis – nägin pidevalt elektriala töökuulutusi. Selle ametiga on tõesti alati tööd, sest elektrit on kõigil igal pool vaja. Ja mida aeg edasi, seda enam,“ selgitab Karl oma erialavaliku kriteeriume.

Oma tuleviku plaanib ta kindlalt siduda just elektriala valdkonnaga. Karl kavatseb oma teadmisi ka edaspidi täiendada ning taotleda lähiaastatel 5. taseme elektriku kutsetunnistust.


Fotol: Karl Allik koos praktikajuhendajate, haridus- ja teadusminister Mailis Repsi, EBSi rektor Arno Almanni ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsarega

Vaata videointervjuusid parimate praktikantidega siit.

Parima praktikandi tunnustuse saanud õppurid said auhinnaks Estonian Businessi Schoolilt karjäärinõustamise ja võimaluse läbida omal valikul 6 EAP ulatuses aineid või kursuseid, mis toetavad nende õpinguid ja edasist tööelu. 

Konkursi võitjad selgusid juhendajate hinnangute, Facebooki hääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. Hindamiskomisjoni kuulusid Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit, Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Toiduainetööstuse Liit, Estonian Business School, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Kutseõppe Edendamise Ühing.

Vaata konkursi Facebooki lehekülge ja veebilehekülge

Parimatele praktikantidele tunnustuse jagamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields