Avaleht

Kuidas leida nõel heinakuhjast ehk suurepärane noor töötaja?

Sobivate inimeste leidmine töökohale pole kunagi olnud liiga kerge ja hetkel on see Eestis muutumas üha keerulisemaks. Selleks, et saada just teile sobivaimad inimesed oma paati, peab nende silmis olema atraktiivne tööandja, sest vastasel juhul valivad nad kellegi teise. Need organisatsioonid, mis suudavad tööle kandideerijat kõnetada juba enne konkreetset tööpakkumist, leiavad edukamalt suurepärase inimese. Noored on meie tulevik ja neisse tasub panustada. Küsimus on aga, kuidas leida organisatsiooni selliseid noori, kes mõistvad teie ettevõtet ja soovivad teiega koos pingutada?

Siin on kuus näpunäidet, mis aitavad edukamalt noori oma meeskonnaga liita:

  1. Ära eelda, et noor oskab ja teab kõike. On teemasid, mida noor ei saagi teada – näiteks organisatsiooni sisekorrad ja kultuur.
  2. Kui soovid, et töötaja teaks su organisatsiooni reegleid, kultuuri eripärasid ning muid olulisi tegureid, loo sisseelamisprogramm ja tee need asjad talle selgeks.
  3. Uuele töötajale ja eriti noorele on oluline „käehoidmine“. Jälgi, et igal uuel töötajal oleks oma tugiisik, kes ka päriselt tema käekäigu vastu huvi tunneks ja hooliks.
  4. Ole kannatlik – sisseelamine võtabki aega. Seda saab kiirendada omapoolse toega.
  5. Selleks, et noored organisatsiooni tööle saada, tee koostööd koolidega ja paku noortele võimalust läbi praktikaprogrammide Sinu organisatsiooniga tutvuda.
  6. Ja olulisim on töötaja mõistmine, mitte hukkamõistmine. Püüa mõelda, milline sa ise olid noorena ja milline sa oleks praegu, kui sul oleks sama palju võimalusi nagu tänasetel noortel?

Inimesed on erinevad ja ka noored on erinevad, mistõttu ei tasu ühe kogemuse põhjal teha alati laiemaid järeldusi kõigi noorte kohta.

Juhul, kui teil pole veel noort keda oma ettevõttega liita, siis vihjena olgu öeldud, et parim viis noori tööle leida on sotsiaalmeediast ja läbi oma töötajate soovituste.

Kui te kahtlete, kas noored üldse soovivad teie juures töötada, siis võite pilgu peale heita 2018. aasta atraktiivsete tööandjate edetabelile, kust näete, kui atraktiivne olete teie võrreldes teie tööturu konkurentidega (https://www.instar.ee/#survey).

Kersti Vannas, tööandja brändingu agentuuri Instar asutaja ja tegevjuht, Eesti atraktiivsete tööandjate aumärgi  väljaandja alates 2010. aastast.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields