Avaleht

Algas konkurss Eesti parima juhi leidmiseks

Konkurss Parim Juht 2016 otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes peale enda organisatsiooni või ettevõtte tulemuste suunab ja arendab ühiskonda laiemalt.

Konkursi eesmärk on väärtustada Eestis tegutsevate ettevõtete/organisatsioonide tarka inimeste juhtimist ning toetada juhtimise arendamist parimate edulugude ja eeskujude tunnustamise ning esiletõstmise kaudu.

Konkursi nominendid esitavad Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE, meediaettevõtete Postimees ning Äripäev esindajad.

Parima valikul lähtub majandusajakirjanikest, ettevõtjatest ja personalijuhtidest koosnev žürii kolmest aspektist: juhitava ettevõtte/organisatsiooni pikaajalised head tulemused; eetilisus ja vastutustundlikkus; juht on andnud Eestile majanduslikust väärtusest ja enda vastutada olevast organisatsioonist enamat.

 „Silmapaistev juht mõjutab palju rohkem kui ainult enda organisatsiooni ja seal töötavate inimeste käekäiku. Ta kujundab hoiakuid ühiskonnas ja on majakaks, kelle järgi suunduda,“ kommenteeris konkursi üks eestvedaja, tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.

Samuti soovib ettevõtmine juhtida tähelepanu inimeste juhtimise olulisusele ettevõtte/organisatsiooni tulemuste saavutamisel, aga tõsta ka juhtimis- ning koos sellega Eesti tööelu kvaliteeti.

„Häid juhte on Eestis palju, väga häid märksa vähem. Neid tuleb esile tõsta, nende saavutusi tähistada,“ lisas Postimehe peatoimetaja Merit Kopli.

Juhtide rolli ühiskonnas pole võimalik üle tähtsustada, leidis Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. „Eriti praegu, kui Eesti reformijanu on vähenenud ja riik liigselt letargiasse vajunud. Head juhid kutsuvad esile muutusi,“ kommenteeris ta. „Head juhid loovad keskkonna inimeste õitsemiseks ja nende töö suunamiseks väärtuse loomisele.“

Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juht Enne Olle tõi esile, et väärtustamiseta pole organisatsioonis sünergiat, innovatsiooni ning parimaid tulemusi.

Konkursile on esitatud üle 60 kandidaadi ja 27. aprillil kogunev žürii valib nende seast välja kolm finalisti. Võitja kuulutatakse välja 19. mail Pärnu Juhtimiskonverentsil „Juht kui õpetaja“.

Möödunud aastal võitis tiitli reisibüroo Estravel pikaaegne juht Anne Samlik, tunamullu toonane Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields