Avaleht

Keskliidu uued liikmed: Rahva Raamat, Jazz Pesulad, OptiPro, Saare Fishexport ja Chocolala

Foto: Rahva Raamat.

Viimastel kuudel liitus Eesti mõjukaima ettevõtlusorganisatsiooni ek Eesti Tööandjate keskliidu liikmeskonnaga mitu tuntud ja silmapaistvat ettevõtet. Tutvustame neid.

Rahva Raamat.

Rahva Raamat on pikaaegsete traditsioonidega raamatuäri, mis on Eestis tegutsenud juba 1912. aastast. Tänaseks on Rahva Raamatul kaksteist poodi kaheksas erinevas linnas, kuid kunagi sai kõik alguse ühe mehe uljast kavatsusest oma kirjastuse raamatute ja kontoritarvetega äri ajada.

Rahva Raamatu visioon on olla Euroopa kõige lugejasõbralikum raamatumüüja. Loe lähemalt siit.

Foto: Jazz Pesulad.

Jazz Pesulad.

Jazz Pesulad on Eesti kapitalil põhinev autopesulate kett, mis pakub erinevaid autode ja teiste sõidukite puhastusteenuseid. Innovaatiline ja autoomanike huve arvestav kaubamärk Jazz Pesulad võeti esmakordselt kasutusele 2003. aastal, kui avati esimene Jazz Pesula – Merimetsa Jazz Käsipesula, Tallinnas.

Jazz Pesulate eesmärk on aidata kõikidel sõidukiomanikel leida sobilikke lahendusi oma sõiduki puhtaks saamisel ja selle hoidmisel, pakkudes meeldivat teenindust ja taskukohast hinda.

Täna tegutseb Jazz Pesulate ketis 27 teeninduspunkti üle Eesti.

Loe lähemalt siit.

Foto: Pro Optika.

Opti Pro (kaubamärk Pro Optika).

Pro Optika on Eesti kapitalil põhinev perefirma, mis loodi eesmärgiga aidata inimeste silmanägemist parandada. Praeguseks on Pro Optika tegevusse kaasatud juba kolmas põlvkond pühendunud optikahuvilisi.

Ettevõte avas oma esimese optikakaupluse Võru linnas 1991. aastal. Ettevõtte algusaegadel keskendus meeskond peamiselt Lõuna-Eesti elanikkonna teenindamisele – nii avati mõne aja möödudes prillipoed ka Valgas ja Põlvas. Kümmekond aastat hiljem alustas Pro Optika tegevust Tallinnas, kus nüüdseks on kokku juba seitse Pro Optika prillipoodi.

Praeguseks tegutseb Pro Optika kümnes Eesti linnas – Tallinnas, Tartus, Põlvas, Jõgeval, Pärnus, Rakveres, Valgas, Viljandis, Jõhvis ja Võrus, kus ühtekokku on 18 kauplust. Loe lähemalt siit.

Foto: Saare Fishexport.

Saare Fishexport.

Enam kui 15 aastat tegutsenud kohalikul kapitalil kvaliteetsete kalatoodete pakkuja. Ettevõte toodab aastas 3800 tonni kalatooteid ja ekspordib 17 riiki. Tööstus kontrollib kogu tootmisahelad – püügist pakkimise ja kohaleveoni. Kogu toodang p[[takse omaenda laevadega Läänemere erinevatest piirkondadest. Soodne asukoht aitab tagada kala jõudmise püügist tootmisse võimalikult lühikese ajaga. Ettevõte toetab jätkusuutlikku kalapüüki. Loe läehmalt siit.

Foto: Eesti Tööandjate keskliit.

Chocolala.

Chocolala on väike, kuid hulgaliselt šokolaadimaailma-Oscareid võitnud Eesti firma, kes valmistab magusasõpradele imelisi käsitööšokolaade. Cocolala kasutab oma toodetes võimalikult palju Eesti tooraineid – mustikaid, vaarikaid, astelpaju, kuusevõrseid, vetikaid (marmelaadi tegemiseks), võid, koort, jne. Ettevõtte rajasid varasemad advokaat Kristi ja pankur Youssef sooviga teha teoks oma unistused. Ettevõtte toodetes ühendavad nad naturaalsed metsa-, marja- ja lillemaitsed. Loe lähemalt siit.

Eesti mõjukaima ettevõtlusorganisatsiooniga saab liituda siin.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields