Avaleht

Jüri Saarma: Kui praktikant tuleb hiljem meile tööle, saame temas kindlad olla

Jüri Saarma,  AS Nortal personalijuht:

Igal aastal on meil praktikal 15–30 inimest, paljud neist jäävad praktika lõppedes meile õpingute kõrvalt osakoormusega tööle. Praktika on meil korraldatud nii, et noored saaksid kohe algusest peale nö päris tööd teha. Neil tuleb reaalselt osaleda hetkel käsil olevates projektides, iga praktikanti juhendab selles tema isiklik juhendaja. Praktika eest maksame täies mahus töötasu, praktikandid osalevad ettevõtte üritustel.

Heast praktikast võidavad kõik kolm osapoolt – õppur, kool ja tööandja. Meie tööandjana saame siis, kui nad hiljem meile tööle tulevad, olla kindlad nende oskustes ja teadmistes, sest nad on meie juures läbinud väga põhjaliku ja intensiivse koolituse.

Oleme praktikakohana tänaseks nime teinud, meid teatakse, sest meie töötajad käivad Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis  (neist tuleb ligi 80% kõigist meie praktikantidest) loenguid andmas ning praktikume juhendamas, osaleme koolide karjääripäevadel. Nii on praktikakohtadele konkurss, kandideerijad saavad katseülesande, hindame nende koostöövõimet ja initsiatiivikust, suhtumist.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields