Avaleht

Jüri Käo: riigireformiga jätkamine on uue valitsuse moraalne kohustus

Jüri Käo esinemas Tööandjate majanduskonverentsil “Tuulelohe lend 2023”. Tema kõrval ettevõtja Sten Tamkivi. Foto: Olev Mihkelmaa.

Kaja Kallasel on õigus – uus valitsus peab tegema pikalt edasi lükatud ja olulised reformid, sest oleme ehitanud riiki, mida me ei jaksa üleval pidada, kirjutab ettevõtja ja Tööandjate volikogu aseesimees Jüri Käo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.

Uuel valitsusel on moraalne kohustus minna edasi riigireformiga, mis on viimastel aastatel kriiside ja poliitilise ebastabiilsuse tõttu tagaplaanile jäänud ja mille senised saavutused pole rahuldavad. Valimiste järel kerkinud riigi kulude kärpimise vajadus annab hea põhjuse hinnata riigiaparaati ja teha ära need vajalikud muutused, millest mitmed aitaksid ka rahahäda leevendada. Näiteks hariduses koolivõrgu reformist vabanevat lisaraha saab kasutada õpetajate palkade tõstmiseks.

Lihtsalt raha juurdevalamine läheb meile kodanikena kalliks maksma, kuid süsteemseid probleeme see ei lahenda ja jõukamaks meil saada ei aita. Ehk jätkaksime sellise riigi ehitamist, mis käib meile üle jõu. Seetõttu ei tohiks poliitikud tõsta ühtegi kulutust, kui pole selge, kuidas seniseid kulutusi vähendada.

Miks tööandjad maksusüsteemi muutmist ei toeta, sellest saab lugeda Jüri Käo vastusest siit.

Arvamusliidrite küsitlusele vastas ka Estonian Celli juht Siiri Lahe. Tema sõnul tuleb koalitsiooniläbirääkimistel kindlasti käsitleda eksportiva energiamahuka tööstuse konkurentsivõime teemat. Seda seetõttu, et oleme viimase poole aasta jooksul konkurentsivõime puudumise teemat eksporditurgudel kliente kaotades omal nahal valusalt tunda saanud. Loe Siiri Lahe kommentaari siit.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields