Avaleht

ITL valis uue juhatuse ja presidendi

Fotol vasakult: Lauri Almann, Urmas Kõlli, Tuuli Pärenson, Ivo Lasn, Ats Albre, Anna-Greta Tsahkna, Jaanus Truu, Andrus Kaarelson, Toomas Polli. Foto: Joanna Jõhvikas
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatus (vasakult): Lauri Almann, Urmas Kõlli, Tuuli Pärenson, Ivo Lasn, Ats Albre, Anna-Greta Tsahkna, Jaanus Truu, Andrus Kaarelson, Toomas Polli. Foto: Joanna Jõhvikas

Tööandjate keskliidu liikme, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) äsja valitud juhatus otsustas, et järgmiseks ITL-i presidendiks saab Nortal Eesti juht Ats Albre ning asepresidendina jätkab Timbeter OÜ tegevjuht Anna-Greta Tsahkna. 

ITLi üheksaliikmelisse juhatusse valiti lisaks presidendile Ats Albrele ja asepresidendile Anna-Greta Tsahknale ka CybExer Technologies OÜ nõukogu esimees Lauri Almann, Unifiedpost AS tegevjuht ja juhatuse liige Andrus Kaarelson, Datel AS juhatuse esimees Urmas Kõlli, Playtech Estonia direktor Ivo Lasn, Elisa Eesti AS juhatuse liige Toomas Polli, Gofore Estonia OÜ tegevjuht Tuuli Pärenson, Fleet Complete Eesti OÜ juhatuse liige Jaanus Truu.

“Tegutseme selle nimel, et Eestis tehnoloogiaga tegelevatel ettevõtetel lihtsam tegutseda oleks,“ ütleb liidu president Ats Albre, Nortal Eesti juht. “Info ja side sektor on tänaseks jõudnud 10%-ni SKP-st ehk on üheks suurimaks kasvumootoriks riigis. Meil on potentsiaali seda rohkem kui kahekordistada, kuid selle eelduseks on, et me võtame selge ambitsiooni olla rahvusvaheliselt eestvedaja ja liidri rollis. Me soovime, et ka kümne aasta pärast on Eesti juhtiv e-riik maailmas, mis tagab tõhusaima riigikorralduse ning toetab ettevõtete eksporti. Me töötame ITL-is selle nimel, et hoida ettevõtlust soosivat ärikeskkonda, toetada innovatsiooni ja tagada talendid seda kõike looma.”

Aastateks 2023-2025 valitud uus juhatus lähtub prioriteetide seadmisel ITL-i visioonist infoühiskonnast, milles on olulised sambad innovaatiline ja kestlik majandus, nutikas rahvas ning julge ja visiooniga riik.

ITL ühendab 124 asutust, enamik info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) ettevõtted, samuti on liidus esindatud ka haridus- ja koolitusasutused, pangad ja advokaadibürood.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields