Avaleht

Inseneriakadeemia hakkab lahendama inseneride kriisi

Inseneriakadeemia aitab lahendada inseneride puudust.
Inseneriakadeemia aitab lahendada inseneride puudust.

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas allkirjastas Inseneriakadeemia ellukutsumise toetuse tingimused. Akadeemia eesmärk on suurendada õppe vastavust tööturu vajadusele tehnika, tootmise ja ehituse valdkonnas.

Inseneriakadeemia sarnaneb praegusele IT-akadeemiale ning selle tegevustega püütakse kasvatada noorte huvi asuda õppima inseneeria valdkonda, vähendada õpingute katkestamist, suurendada nii õppurite kui tööandjate rahulolu õpitu sisuga. 

Eesti riigi, erinevate õppeasutuste ja tööandjate koostööplatvormi ehk Inseneriakadeemia eelarve aastateks 2023-2029 on üle 21 miljoni euro, millest suurem osa eraldatakse Tallinna Tehnikaülikoolile. Kõrgkoolidest kuuluvad Inseneriakadeemiasse veel Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool ning Eesti Lennuakadeemia. Hilisemas etapis liituvad Inseneriakadeemia tegevustega ka kutseõppeasutused.

Inseneriakadeemia suund on laienemisele

Hiljemalt 2024. aasta alguses inseneriakadeemia laieneb, valmimas on toetuse andmise tingimused inseneriakadeemia ja IT akadeemia tegevusteks kutse-, üld- ja huvihariduses.

Lisaks Inseneriakadeemiale rahastatakse 9. novembril kinnitatud toetuse andmise tingimustega juba varem ellu kutsutud IT Akadeemiat rohkem kui 12 miljoni euro ulatuses. Tegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Loe inseneriakadeemiast lähemalt siit.

Insenere on siinsetel ettevõtetel hädasti vaja. Tööandjate keskliit tõi viimases manifestis välja, et vajalike oskustega töötajate, iseäranis inseneride puudus, takistab ettevõtete arengut. Tööstuses vaja minevatest inseneridest 2/3 jääb lähikümnendil puudu.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields