Avaleht

Infotund: Junckeri paketi laenuvõimalused Eestis

Majanduse- ja Kommunikatsiooniministeerium korraldab 27. augustil kell 14 Radisson Blu Sky Hotel’is infotunni, kus tutvustatakse Euroopa Komisjoni presidendi Junckeri paketi laenuvõimaluste jõudmist Eesti majandusse.

Juuli alguses jõustus määrus, millega asutati Euroopa strateegiliste investeeringute fond (EFSI), mis on üks osa nn Junckeri paketist majanduse arendamiseks. EFSI eesmärk on edendada pikaajalist majanduskasvu ja konkurentsivõimet Euroopa Liidus. Fondi kaudu plaanitakse kolme aasta jooksul turgutada uute investeeringutega Euroopa Liidu majandust 315 miljardi euro ulatuses.

Junckeri fondist saab taotleda laenu, tagatisi, omakapitaliinvesteeringuid ja muid finantsinstrumente. Sisuliselt on tegu laenude vahendamisega. Taotleda võivad nii eraettevõtted, avaliku sektori asutused kui ka riigi äriühingud, kelle puhul on tegemist väikese või keskmise suuruse ettevõtetega või väikese või keskmise turukapitalisatsiooniga ettevõtjatega.

Projekt, millele vahendeid taotletakse, peab algama kolme aasta jooksul ning olema majanduslikult elujõuline. EFSI projektid võivad olla keskmisest suurema riskiastmega, sest neid rahastatakse ainult juhul, kui rahastamine ei ole kättesaadav mõistlikel tingimustel muudest allikatest.

Selleks, et ka Eestis kaalutaks ühe rahastamisvõimalusena EFSI vahendite taotlemist, korraldab MKM infotunni, kus tutvustatakse võimalikele taotlejatele Junckeri paketti ja EFSI määrust, antakse ülevaade KredExi kokkupuutest EFSI-ga ja loomisel olevast uuest fondifondist, lisaks koondatakse arutelude käigus tekkivad küsimused Euroopa Komisjonile esitamiseks.

Üritusele saad registreeruda ning lugeda lisainfot siin: http://www.mkm.ee/et/efsi

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields