Avaleht

Hea Vabriku lugeja!

Soovin Sulle Eesti Tööandjate Keskliidu poolt toimekat aastat ning eeskätt palju sisukat tööd!

Alanud aasta tõi kaasa üle 3000 muudatuse õigusaktides, Läti eesistumise Euroopa Liidus, Eesti parlamendivalimised ning ilmselt ka Ida-Euroopas rohkem ärevust kui kindlust. Kuid suuremas plaanis on keskmise sissetuleku lõksu jõudnud Eesti praegu teelahkmel: kas jätkame erksa Eestina ja võtame selleks ette julged ja vajalikud reformid, või jääme keskmise sissetuleku lõksu aastakümneteks, nagu on juhtunud kümnete riikidega? Aeg ei ole Eesti poolel – juba lähiaastate julgetest otsustest sõtlub, kummale teelahkmele Eesti pöörame.

Just seetõttu kannab ka tööandjate aasta tippsündmus, konverents Tuulelohe Lend tänavu pealkirja “Kes julgeb Eestit reformida?”. Me lubame osalejaile intrigeerivat ja mõttejulget päeva söakate ideede ja parimate kaasamõteljatega, ning ootame ka Sind – selleks anna enda tulekust märku meie koduleheküljel! Soovime suurepärases õhkkonnas mõtteid vahetada, eksperte kuulata ning omavahel arutada, kuid peamine – anda valimisteks valmistuvatele poliitikutele mõtteid ja julgust Eesti reformimiseks.

Hea Vabriku lugeja, meenutan Sulle siiski veel üht alanud aasta sündmust. Mai algul peab Kaitsevägi ajaloo suurimat õppust Siil 2015, kus osaleb ligi 12 000 reservväelast, kaitseliitlast, ajateenijat ja tegevkaitseväelast. Suurõppuse kordaminek sõltub paljus kutsealuste motivatsioonist, paraku lööb töölt eemalolek paljude reservväelaste rahakotti suure augu. Sügisel kirjutasime koos Kaubandus-Tööstuskojaga alla hea tahte leppe Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrasega, millega tööandjad väljendasid tahet ja valmisolekut säilitada reservväelastele õppuse ajaks nende tavapärane palk. Palun, et kaaluksid tõsiselt ka oma ettevõttes töötavatele reservväelastele samasuguse tagatise andmist – julgeolek on meie kõigi asi!

Parimate soovidega,
Toomas Tamsar
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields