Avaleht

Hando Sutter: Haridus kui ettevõtluse üks nurgakivi

Eesti Tööandjate Keskliidu aastakonverentsil Tuulelohe Lend 2019 alapealkirjaga “Keda me valime?” tegi ettekande Tööandjate hariduspoliitika töögrupi juht ja Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. Ta keskendus ettekandes sellele, millist Eestit rajab meie praegune koolisüsteem ja kuidas saaksime seda edasi arendada. 

“Hariduses meid ei aita lühikene perspektiiv. Me peame vaatama kaugele. Kui täna on iga pensionäri kohta kolm tööealist inimest, siis aastaks 2040 on neid vaid kaks ja 2060 on neid poolteist, kui me midagi radikaalset ette ei võta.

Tööandjate manifest lähtub sellest, et tehnoloogiarevolutsiooni ajastus inimeste hakkama saamise lõhe suureneb – paremini tulevad toime need, kes on saanud hea hariduse ja ei saa hakkama need, kes ei ole saanud haridust. Meil on oluline tagada oma lastele hea tehnoloogia- ja it-alane haridus.

Koolides on täna üks põlvkond õpetajaid puudu. Kui me pikendame seda trendi, siis me ei taha mõeldagi, mis juhtub viie või kümne aasta jooksul. Ma ei tea, kas haridusdebatt teemal “Kas kool peab algama kell kaheksa või üheksa hommikul?” parandab meie konkurentsivõimet kümne aasta piires, aga õpetajate puuduse probleem tuleb meil täna ära lahendada. Muidu meil ei ole varsti kedagi, kes meie lastele matemaatikat õpetaks. 

Hariduse teemad võiksid olla poliitikas need, mis meid ühte moodi puudutavad. Kahjuks on paljud erakondade lubadused üldsõnalised ja mitmeti mõistetavad. Me ei saa hariudse teemasid ignoreerida, nende puhul on vaja poliitikaülest kokkulepet. Haridusest sõltub, kas meie lapsed on tehnoloogilise läbimurde võitjad või kaotajad, ” sõnas Sutter ettekandes. 

Esitlust on võimalik vaadata siit: “Haridus kui ettevõtluse üks nurgakivi”
Ettekanne on täismahus vaadatav siin teise sessiooni videosalvestuse 1h 6min pealt. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields