Avaleht

Galerii: Jaapani ettevõtjate organisatsiooni Keidanreni külaskäik Eestisse

Eesti Tööandjate Keskliitu külastas Tööandjate Jaapani sõsarorganisatsiooni – Keidanreni 25-liikmeline kõrgetasemeline delegatsioon, mille koosseisu kuulusid Jaapani elektroonika-, keemia- metsatööstuse, infrastruktuuri-, finants- ja kaubandusettevõtted.

Arutasime, kuidas tihendada Eesti-Jaapani majandussuhteid arvestades, et alates veebruarist 2019 kehtib ka EL-Jaapani majanduspartnerlusleping. Eelkõige nähakse koostööpotentsiaali IKT, puidutööstuse ja turismi valdkondades. Samuti sooviksime näha tihedamat koostööd Eesti- ja Jaapani ülikoolide vahel. Jaapan investeerib ka üha aktiivsemalt Eesti iduettevõtetesse. Innustame Eesti ettevõtjaid uurima aktiivselt Jaapani turu võimalusi ning vajadusel võime neile ka selles osas abiks olla.

Delegatsiooni juhtisid Keidanreni Euroopa asjade komitee juhid hr Ochi ja hr Sato. Eesti poolelt Tööandjate keskliidu president Kai Realo. Samuti austasid oma kohalolekuga Jaapani suursaadik Kitaoka ja suursaadik Nirk.

Tööandjate Keskliit tänab kõiki ettevõtjaid aktiivse osalemise eest ning eelkõige  IKT sektori esindajaid (Andre Krull, Ivo Suursoo, Anders Abel), kes andsid ülevaate Eesti IKT sektorist ning tegevusest kolmandatel turgudel ning Henrik Väljat, kes tutvustas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liitu ning nende ettevõtete potentsiaali Jaapani suunal. Täname ka Jaapani suursaatkonda ning välisministeeriumi Keidanreniga kohtumise igakülgse toetamise eest. 

Ettekanded on leitavad siit.

Fotod: Heiki Laan

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields