Avaleht

Galerii ja tagasiside: Õpipoisiõppe reisid 2018

Eesti Tööandjate Keskliit viis novembris läbi neli valdkondlikku õppereisi metalli- ja turvatehnikaettevõtete juurde Taani, Saksamaale, Soome ning Hispaaniasse. Õppereisidele kutsuti esindajad ettevõtetest ja kutsekoolidest, kes olid eelnevalt olnud valmis osalemavõi juba osalesid Innove poolt algatatud noorte õpipoisiõppesse kaasamise pilootprojektis.

Õppereisidest valminud videot saab vaadata siit ja kirjaliku kokkuvõttega saad tutvuda siin 

Peale õppereise toimus kokkuvõttev seminar, kus reisidel osalejad ja teised õpipoisiõppest huvitunud said jagada kogemusi ning mõelda, kuidas Eestis õpipoisiõpet edasi viia. Mõtetena käisid läbi erinevad viisid õppe populariseerimiseks, efektiivsemaks muutmiseks ja sisulisemaks arendamiseks. 

Ettepanekuid, mille rühmad seminaril välja töötasid, saab lugeda siit

Õppereisidel osalenud tööandjad, koolide ja riigiasutuste esindajad jäid reiside sisu ja korraldusliku poolega väga rahule. Õppereisidel käinud inimesed on toonud välja järgnevat: 

“Korraldus sujus ja kokkulepped pidasid, programmis olid kohtumised erinevate osapooltega, vastutajatega. Kogu programmi vältel olime hästi hoitud. Majutuskoht rahuldav ja eriti meeldis, et võimalus oli olla üksinda toas. Eraldi tooksin välja selle, et kaasas oli tõlk, kes ise rahvuselt hispaanlane. Tema oskas lahti selgitada erinevaid taustaolukordi.” 

“Korraldus oli väga hea, kõik kellaajad ja kokkulepped olid paigas. Ka grupp arvestas üksteisega.”

“Jätkata sama moodi, kuna paljud küsimused tekivadki nähtu/kuuldu põhjal. Sageli jõuavad mõtted edaspidiste muudatuste tegemiseks kohale siis, kui ollakse naasnud oma igapäeva töö juurde.”

Pilte Saksamaa reisist: 

 

 

Pilte Taani reisist: 

Pilte Hispaania reisist: 

Pilte Soome reisist: 

 

Kõikide fotode autor on Raigo Pajula

Õppereiside korraldamist toetas Euroopa Sotsiaalfond. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields