Avaleht

Fotod “Parim praktikakoht 2017” auhinna üleandmiselt

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi “Parim Praktikakoht 2017” võitis SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Auhinna andsid haiglas kohapeal üle haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht Agris Peedu tänas kõnes kõiki praktikajuhendajaid, kes on ära teinud suure töö ja panustavad igapäevaselt uute õdede koolitamisse. “Tänan õendusdirektorit Aleksei Gaidajenko, kõiki 568 praktikajuhendajat ja head koostööpartnerit Tallinna Tervishoiukeskkooli tehtud töö eest,” sõnas Peedu.

Konkursi hindamiskomisjon tõi Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul esile läbimõeldud, süsteemse ja tervikliku praktikakogemuse pakkumist. Kõrgelt hinnati kooliga tehtavat koostööd ja panustamist juhendajate koolitamisse ning tunnustamisse. Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on kõik juhendajd läbinud praktikajuhendajate baaskoolituse ja edasijõudnud ka jätkukoolituse. Juhendajad on Põhja-Eesti Regionaalhaiglas professionaalseks eeskujuks õppuritele.

Hindamiskomisjon tõi esile ka personaalset lähenemist prakikale – üheskoos juhendaja ja õppuriga räägitakse läbi praktika eesmärgid, pannakse paika praktikagraafik, mis lähtub õpilase vajadusest, juba praktika jooksul jooksvalt tagasisidestatakse õppureid ja praktika lõppedes tagasisidestatakse ja antakse hinnang praktikale. Lisaks käivad haiglas praktikal Erasmus+ programmi raames ka välisüliõpilased.

Tallinna Tervisehoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits õnnitles Põhja-Eesti Regionaalhaiglat auhinna eest ja tänas koostöö eest. “Põhja-Eesti Regionaalhaigla on suurepärane ja kõige suurem praktikabaas, kellega tehtud koostöö on olnud innovaatiline ja arendustegevust toetav,” sõnas Ernits.

Lisaks Põhja-Eesti Regionaalhaiglale tunnustati parima regionaalse praktikakohana Wendre AS-i ja parima väikeettevõttest praktikakohana sai pärjatud Naudingumaitse OÜ.

Kolme kategooria võitjatel on õigus kasutada spetsiaalselt väljatöötatud märgist. Auhinnaks on igale ettevõttele klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Konkursile laekus 60 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid.

Praktikakohtade pakkujaid hindas viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, endine haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Fotod: Raigo Pajula

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields