Avaleht

Fotod Parim Praktikakoht 2016 auhinna üleandmiselt

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parima praktikakoht“ võitis energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS, auhinna andsid ettevõtte toomises üle haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ja Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson.

ABB Balti riikide juht Bo Henriksson ütles auhinda vastu võttes, et ABB on koostööd kutse- ja kõrgkoolidega alati tähtsaks pidanud ning see on aasta-aastalt sisulisemaks muutunud. „Tänan meie häid koostööpartneritest õppeasutusi – Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Polütehnikumi, Tallinna Tehnikakõrgkooli, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli, Tallinna Tööstushariduskeskust. Meie jaoks on suur sisuline tunnustus, kui praktikandid soovivad meile pärast praktika lõppu ka tööle jääda – aastate jooksul on umbes kolmandik meie töötajatest alustanud praktikandina,“ lausus Henriksson. „ABB jaoks on praktikantide majja võtmine üks osa visioonist. Praktikandid on firma tulevik ja kogemustega firma mõtleb tulevikule. Noored vajavad praktilist töökogemust ning meie vajame spetsialiste nüüd ja tulevikus.“

abb_parim_praktikakoht ABB AS madalpingesysteemide tehase tootmisjuht Matti Metsaorg Tööandjate haridusnõunik Anneli Entson Jürgen Ligi Bo Henriksson abb_parim_praktikakoht ABB tootmine abb_parim_praktikakoht_auhindabb_parim_praktikakoht_jyrgen ligi bo henriksson

Konkursi žürii tõi ABB töös praktikantidega esile süsteemsust, järjepidevust ja mitmekesisust. Aastas võtab ABB ca 100 õppurit praktikale ametikohtadele nii tootmises kui ka kontoris, näiteks: elektrimontöör, lõppkontroll, tehnik, laotöötaja, elektriinsener, mehaanikainsener, arendusinsener, müügiinsener, kvaliteediinsener, raamatupidaja, assistent, logistik, tootmise planeerija, töödejuhataja, IT-spetsialist jne. Seejuures pöörab ettevõte palju tähelepanu praktika juhendamisele. Praktika on ettevõttes tasustatud. Lisaks pakub ABB õppejõududele võimalust ettevõttes stažeerida, osaleb aktiivselt õppekavade koostamises ning maksab tublimatele õppuritele stipendiume.

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas konkursi parima praktikakoha leidmiseks esimest aastat. Lisaks ABB-le tunnustati parima regionaalse praktikakohana Fortaco Estonia OÜ ja parima väikeettevõttest praktikakohana Gurmeeklubi OÜ.

Kõigis kolmes kategoorias parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandjad saavad õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm. Auhinnaks on klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE otsustas anda eriauhinna ASile Tallinna Vesi, kes paistis silma praktikajuhendajate pühendumuse ja praktikantide seas tugeva meeskonnatunde loomisega. Auhinnaks on vabalt valitud PARE 2016 kevadhooaja töötoas osalemine.

Praktikakohtade pakkujaid hindas viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma.

Konkurss viidi läbi Haridus ja Teadusministeeriumi tööturu ja õppe tihedama seostamise programmi tegevuste „Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses“ ning „Õpipoisiõppe laiendamine“ raames. Programmi eesmärk on viia õppimisvõimalused vastavusse tööturu vajadustega. Konkurssi rahastavad Eesti riik ja Euroopa Sotsiaalfond.

logo EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields