Avaleht

Euroopa tööandjate juhid kohtusid Rootsis

Eile ja täna toimus Stockholmis Euroopa tööandjate keskliidu ehk BusinessEurope presidentide ja tegevjuhtide kohtumine, kus osalesid ka Eesti Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, tegevjuht Arto Aas ja välissuhete nõunik Kristi Sõber.

Kokku osales Rootsi ettevõtlusorganisatsiooni poolt korraldatud kohtumisel 40 Euroopa ettevõtlusorganisatsiooni esimeest ja tegevjuhti.

Kohtumisel keskenduti energiakriisile ja selle mõjule ettevõtetele, julgeolekule ja üldisele majanduslikule olukorrale ning Euroopa konkurentsivõimele.

Rootsi peaminister Ulf Kristersson ja Euroopa Liidu asjade minister Jessika Roswall tutvustasid Rootsi eesistumise prioriteete. Fookus on energiakriisi lahendamisel, rohelisel majandusel, Euroopa Liidu konkurentsivõimel ja siseturul ning toetusel Ukrainale ja sanktsioonidel.

Euroopa Komisjoni siseturu volinik Thierry Bretoniga arutati siseturu tugevdamise vajadusi ning Euroopa tööstuste toetamist kriisist väljumiseks.

Koosolekul võeti vastu ka deklaratsioon, kus esitati ettevõtjate ootused Euroopa Komisjonile:

– tugevdada ja tagada Euroopa fossiilivaba energiavarustus ja võimaldada ettevõtetel energiakriisiga toime tulla

– süvendada ühtset turgu ja tugevdada Euroopa konkurentsivõimet

– laske ettevõtetel rohelist üleminekut juhtida

– arendada ELi rolli vaba ja reeglitel põhineva kaubanduse ülemaailmse liikumapaneva jõuna

– kiirendada digiteerimist

– parandada tingimuse ettevõtete teadus- ja arendustegevuseks

Arto Aas (vasakult) ja Kai Realo ning tuntud Rootsi investor ning ettevõtja, Rootsi tööandjate president Jacob Wallenberg. Fotod: Kristi Sõber ja Stefan EK Fotograf AB.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields