Avaleht

Euroopa Liidu sotsiaalsuhete tippkohtumisel otsitakse tasakaalu majandus- ja sotsiaalvaldkonna vahel

 
Homme, 18 oktoobril toimub Brüsselis EL sotsiaalsuhete tippkohtumine, kus EL juhid kohtuvad EL tasandi ja Eesti, Bulgaaria, Austria sotsiaalpartneritega, et ühiselt arutada, kuidas arendada tasakaalustatult EL majandust ja sotsiaalset mõõdet. Samuti arutatakse, mis roll on sotsiaalpartneritel reformide kavandamisel ja rakendamisel EL-s ning kuidas edendada EL digimajandust. Vaata programmi siit.
 
Tööandjate keskliitu esindavad antud üritusel asepresident Kai Realo ja rahvusvaheliste suhete juht Eve Päärendson. Lisaks osalevad Eestist peaminister Ratas, tervise- ja tervishoiu minister Ossinovski ja Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatuse esimees Peep Peterson.
 
Kai Realo võtab sõna EL sotsiaalse dimensiooni teemal, rõhutades, kuivõrd oluline on leida õige tasakaal EL majanduse ja sotsiaalvaldkonna eesmärkide osas. EL kodanike sotsiaalne heaolu saab kasvada vaid siis, kui meie majandusel läheb hästi ja kui EL ettevõtjad loovad töökohti. Loomulikult muutub sotsiaalse heaolu parandamine üha keerulisemaks, sest EL üleilmne konkurentsivõime on nõrgenenud, elanikkond vananeb ja väheneb, majanduskasv on tagasihoidlik, lisaks ootab mitmeid traditsioonilisi töökohti ees automatiseerimine/digiteerimine jne.
 
Peame EL-s senisest rohkem investeerima innovatsiooni ja kodanike oskuste arendamisse. Vaid nii parandame kodanike väljavaateid tööjõuturul ning nende kaasatust ühiskonnas, aidates õigete oskustega tööjõu pakkumise näol kaasa ka meie ettevõtete üleilmse konkurentsivõime parandamisele. EL paistab juba praegu silma kõrgete sotsiaalsete standardite ja -kulutuste poolest globaalses plaanis. Seega ei vaja EL sotsiaalvaldkonnas lisaregulatsioone. Pigem peaks mõtlema tööjõumaksude alandamisele, et aidata sel moel kaasa töökohtade säilitamisele ning uute loomisele, sest kindlasti on parimaks sotsiaalseks garantiiks töökoha olemasolu. Ülaltoodud protsessides on oluline roll kanda ka sotsiaalpartneritel.
 
Kai Realo kõne on leitav siit. 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields