Avaleht

„Ettevõtlikkus kooli” viib 63 ettevõtjat ja tippjuhti koolinoortele oma lugu rääkima

Täna algava ettevõtlusnädala jooksul külastab 63 ettevõtjat ja tippjuhti koole üle kogu Eesti, et rääkida oma lugu ning innustada noori oma karjäärivalikutes ka ise endale tööandjaks hakkamist kaaluma.

„Ettevõtlikkus ei tähenda tingimata ise ettevõtjaks hakkamist, kuigi see peaks edasist karjääri planeerides olema üks loomulik valikuvõimalus iga noore jaoks,“ ütles reedel Polütehnikumis noortega kohtuv ettevõtja, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar. „Mõtteviis, et ma olen ise aktiivne oma tööelu suunamisel, julgen riskida ja ka ebaõnnestuda ning sellest õppida, on vajalik nii ettevõtjana, juhina kui ka spetsialistina.“

Taxify asutaja, noore ettevõtja Markus Villigi sõnum õpilastele on, et igast ideest on võimalik üles ehitada edukas ettevõtmine, kui väga palju pingutada. „Peamine on soov olla oma valikutes vaba, julgus võtta riske. Kuid ka valmisolek teha väga, väga palju tööd,“ ütles Villig. „Ettevõtja elul on palju plusse, kuid samas on see kindlasti ka väga raske. Igaühest ei saa ettevõtjat ja ei peagi saama, kuid tahan oma esinemisega õpilastele näidata, et edukaks võib saada ka juba paari aasta jooksul pärast kooli lõpetamist.“ Villig esineb noortele Reaalkoolis.

Aktsiooni “Ettevõtlikkus kooli” raames lähevad nädala jooksul kooliõpilastele oma lugu rääkima  teiste hulgas näiteks Markus Villig (Taxify), Marek Põldeots (TripleDev), Martin Rand (VitalFields), Heiti Hääl (Alexela), Sten Tamkivi (Teleport), Anne Samlik (Estravel), Jaan Pillesaar (Helmes), Valdo Kalm (Eesti Telekom), Herty Tammo (Startup Wise Guys), Priit Alamäe (Nortal), Maire Milder (Baltika), Ville Jehe (Threod), Marek Kiisa (Astrec), Tea Varrak (TTÜ), Toomas Tamsar (Eesti Tööandjate Keskliit) jpt.

“Ettevõtlikkus kooli” toimub Eesti Arengufondi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA Tuleviku Kool ja KredExi koostöös 5-9. oktoobrini.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields