Avaleht

“Ettevõtlikkus kooli” innustab ettevõtjaid taas õpilastele oma lugu rääkima

 
Eesti ettevõtjad ja tippjuhid külastavad sel aastal kesk- ja kutsekoole ettevõtlusnädalal, 2.-6. oktoobril, et julgustada noori õppureid mõtlema ettevõtlikult. Ettevõtjatel ja koolidel on võimalus end veel kirja panna veebilehel www.mystory.ee.
 
Algatuse eesmärk on näidata peatsetele koolilõpetajatele ettevõtjate isiklike edulugude kaudu ettevõtlikuks saamise teekonda. Selleks jagavad ettevõtjad ühe koolitunni jooksul noortega oma isiklikku ettevõtlikkuse lugu – kuidas nemad ettevõtjateks said ja millised on olnud suurimad väljakutsed sel teel.
 
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar nimetab algatust “Ettevõtlikkus kooli” vastastikku kasulikuks võimaluseks nii noorele kui ettevõtjale. “Kui ühe ettevõtja edulugu sütitab ettevõtlikkuspisikuga saalist kasvõi ühte koolinoort ja kui ühe koolinoore innukus ja teistmoodi mõtted inspireerivad oma lugu jaganud ettevõtjat, on “Ettevõtlikkus kooli” projekt saavutanud ettevõtlikkuse kasvatamise tähenduses oma eesmärgi,” on Tamsar kindel.
 
Funderbeam’i asutaja Kaidi Ruusalepa sõnul on väga oluline, et ettevõtjad kasutavad kõiki võimalusi noori positiivselt motiveerida. “Eesti paistab Euroopa Liidus silma kurvaks tegevalt madalate ettevõtluse numbritega – seda eriti suhtarvuga ettevõtjad palgatöötajatesse. Kõige lihtsam on juhtida trendi läbi positiivse eeskuju – ettevõtjad peavad minema kooli ja rääkima oma loo, innustama ja andma noortele see vajalik kick. Just see on kõige mõjusam meede suhtarvude nihutamiseks,” näeb Ruusalepp “Ettevõtlikkus kooli” algatuses suuremat eesmärki.
 
Juba mitmel aastal koolis oma lugu rääkimas käinud Taxify kaasasutaja Martin Villig väärtustab algatuse juures lisaks noorte inspireerimisele ka tagasisidet ettevõtjale. “Ettevõtjale on projektis osalemine ajaliselt vaid üks ära jäänud koosolek, kuid vastu saadav väärtus on kordades suurem. Iga kord, kui ma olen koolitunnis noortega kohtunud, saan ma teada, mida tänased noored arvavad ettevõtlusest. Selle kaudu, mida nad küsivad, saan ma aimu tänasest koolisüsteemist, mis tekitab minus ettevõtjana veel suuremat soovi noorte ettevõtlikuks saamisse panustada,” on Villig algatusele tänulik.
 
„Ettevõtlikkus kooli“ toimub kolmandat aastat Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA Tuleviku Kool ja KredExi koostöös.
 
Eelmisel aastal käisid projekti raames oma lugu jagamas 123 ettevõtjat 107 koolis.
 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields