Avaleht

Ettevõtete toetamine: milliseid struktuurseid muutusi vajame?

Ettevõtlusminister on alustanud ettevõtete toetamise struktuuride ülevaatamist, kuna aastast 2020 tuleb arvestada Euroopa struktuurivahendite järsu vähenemisega. Täna on ettevõtete toetamine teatavasti käinud just EL vahendite toel. Minister ootab ettevõtjatelt selleks soovitusi ja ettepanekuid. Loe ministri pöördumist SIIT.

Soovime kokku panna ettepanekud, mis vastavad meie liikmete vajadustele ja nägemusele. Seepärast palun Teil vastata järgmistele küsimustele:

  1. Millised on peamised probleemid Teie ettevõtte jaoks praegusel ettevõtete toetamise süsteemil?
  2. Kui arvestada, et vahendeid ettevõtete toetamiseks saab olema oluliselt vähem, siis millistele priortetidele peaks ettevõtteid toetades keskenduma?
  3. Kas loodav ettevõtja arenguprogramm (vt lähemalt siit) täidab eesmärki või on vaja struktuursemaid, põhjalikumaid muudatusi
  4. Muud märkused-ettepanekud-ideed

Ootame vabas vormis vastuseid-kommentaare 25. novembriks meiliaadressile gea@employers.ee

Tööandjate Manifestis tegime konkurentsivõime tõstmiseks järgmised Euroopa Liidu tõukefondidega seotud ettepanekud:

  • Toetame valitsuse soovi seada eksport ja rahvusvaheline konkurentsivõime Euroopa Liidu tõukefondivahendite prioriteediks. Selleks tuleb tõukefondivahendeid paigutada eeskätt eksporditoetustesse, innovatsiooni, haridusse ning kontaktide loomise võimekusse. Arendustegevusse suunatud raha kasutamise esmane kriteerium peab olema reaalne rakendatavus, alles seejärel ülikoolide akadeemiline huvi. Toetuste strateegiline eesmärk on saada keskmise suurusega ettevõtted tegema tehnoloogiainvesteeringuid.
  • Valitsus loob ja avalikustab eelarvestrateegia tõukefondide vahendite lõppemise järgseks ajaks.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields