Avaleht

Esimesed Dubai EXPO-l osalevad ettevõtted on selgunud

Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus on saanud esimesed kinnitused ettevõtetelt ja organisatsioonidelt, kes soovivad end ja Eestit tutvustada ning leida uusi partnereid. Nendeks on Digitaalehituse klaster, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) , CybExer Technologies, ETS Nord, GoSwift, Milrem Robotics, Nortal, Standard.

„Eestis koha peal olles ei pruugi sellest aru saadagi, aga meid väga oodatakse EXPO-le, lootused on suured, sest Eesti e-lugu näib teistele ärksatele riikidele ihaldusväärne ja samas ka uskumatu,“ räägib Eesti EXPO esinduse juht Andres Kask. „Kasvõi ühes minutis antav digiallkirjade hulk ja kogu meie e-riigi mugavus ja inimsõbralikkus on need, mis kinnitavad teistele seda, et Eesti on üks väga eriline koht.“

Eesti Dubai EXPO-l osalemise eelarve on 3 miljonit eurot, millest riik panustab 2 miljonit ning 1 miljoni lisavad sellele ettevõtted, kes soovivad oma edulugu kogu maailma ees jutustada. „Dubai on üks maailma äripealinnadest. See on otsetee Lähis-Idasse, Indiasse, Hiinasse, Aafrikasse ja teistele arenevatele turgudele. „Kui riik on tuntud oma innovatsiooni poolest ühes sektoris, avab see uksed ka teistele valdkondadele,“ kinnitab Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Andre Krull.

Mööblitöötja Standard juht Enn Veskimägi on oma meeskonnaga teinud juba aastate eest otsuse, et ainult Euroopa turule ei ole mõtet panustada. „Oleme sisustanud hotelle Aafrikas ja Aasias. Väga oluline on see, et seal piirkonnas aitab uksi avada riik,“ räägib Veskimägi. Eesti paviljoni peakomissarina asub tööle diplomaat Daniel Schaer, kes kuulus ka Eesti ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks saamise meeskonda.

Kokku käivad täna läbirääkimised paarikümne ettevõtte ning ettevõtteid ühendava organisatsiooniga. Paralleelselt tegeleb Eesti osalust korraldav sihtasutus Eesti paviljoni sisulise ja visuaalse kontseptsiooni loomisega, et oleks selge, millega Eesti teistest riikidest eristuma hakkab. Iga ettevõtte täpne roll ja paigutus Eesti paviljonis ning panustatav eelarve kinnitatakse käesoleva aasta jooksul.

Dubai EXPO veebileht: https://www.expo2020.ee/  

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields