Avaleht

Ericsson Eesti AS: välistudengite praktikale võtmine on kasulik kõigile osapooltele

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldataval parima praktikakoha konkursil teenis Ericsson Eesti AS eriauhinna ja tunnustuse välistudengitele erilise tähelepanu pööramise eest. Auhinna andis üle  majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kes hindab ettevõtte praktikakorralduse läbimõeldust ja terviklikkust.

“Iga riik loodab noortele haridust andes, et tulevikus panustavad nad ka selle riigi tulevikku. Sama moodi vaatame me Eestis ka välistudengeid. Nemad võiksid leida ka tulevikus rakenduse Eestis. Paraku on esimese töökoha leidmine keeruline ja kõik need ettevõtted, kes annavad välistudengile võimaluse siseneda tööellu läbi praktika ja saada hea soorituse korral tööleping, on tunnustust väärt,” sõnas Simson. 

Ericsson Eesti personalijuht Katri Kuuse sõnul on globaalsel ja multikutluursel ettevõttel välistudengeid lihtsam praktikale võtta. “Igal aastal on Ericsson Eestis praktikal umbes 50 üliõpilast. Nad on meie ettevõttele väärtuslikud, sest ainult kohalikest ei piisa. Soovitame ka teistel ettevõtetel värvata välistudengitest praktikante – eriti neil, kes tegutsevad tehnoloogia valdkonnas. Meie rahvaarv on väike, meie lõpetavate tudengite arv on väike, aga globaalsus surub üha enam ennast peale. Selleks, et ettevõtted oleksid muutuvas kontekstis jätkusuutlikud, ongi üheks võimaluseks välistudengid,” sõnas Kuuse. 

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar kiidab Ericsson Eestit välistudengitele tähelepanu pööramise eest. “Nad töötavad igapäevaselt selle nimel, et noored õppurid ja nende hulgas ka Eestis kõrgharidust omandavad välistudengid saaksid siin esimese praktika- ja töökogemuse. Samuti väärib esile tõstmist ettevõtte tihe koostöö kõrgkoolidega ja õppekavade arendamisse panustamine, mille tulemusel muutuvad õppekavad elulisemaks ja õppurid saavad lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilise kogemuse,” sõnas ta. 

Parima praktikakoha konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Video: Raigo Pajula 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields