Avaleht

Võimalus ettevõtetele ja töötajatele – osalege emotsionaalse enesetunde mõõtmises

Kutsume organisatsioone osalema Peaasi.ee läbi viidavas emotsionaalse enesetunde küsitluses. See võimaldab õigel ajal pöörata tähelepanu enesehoiule, kasutada lähedaste või kolleegide tuge ning vajadusel professionaalset abi otsida. Küsitlus on osa tööandjatele suunatud tegevustest, mille eesmärk on aidata tööturul olevaid inimesi, sealhulgas ka vähenenud töövõimega töötajaid keeruliste oludega paremini toime tulla. 

“Vaimse tervise teemad on tööandjatele olulised, sest sellega on väga selgelt seotud ka töötajate töövõime. Me teame, et Eestis on palju tööturul aktiivseid inimesi, kelle töövõime on juba vähenenud. Et aidata nii neid, kui ka kõiki teisi, on oluline neist teemadest rääkida,” ütles Tööandjate Keskliidu kommunikatsioonijuht Elina Kink.

Kaasame organisatsioone, kes osalevad Peaasi.ee keskkonnas oma töötajatega emotsionaalse enesetunde küsitlusel. Elektroonilist testi saab täita nii eesti, vene kui inglise keeles. Test saab koosnema 23 küsimusest ning täitmine võtab aega kuni 10 minutit. Küsitluse aluseks on EEK-2 test: https://peaasi.ee/test/.

Iga inimene saab enda tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega tervise tugevdamiseks. Iga ettevõte saab koondtulemuse oma ettevõtte kohta Peaasi.ee meeskonnalt.

Tulemustes sisalduvad järgmised näitajad:

  • Testi täitjate arv.
  • Depressiooni tunnuseid esineb % ja inimeste arv.
  • Erinevate ärevushäirete tunnuseid esineb % ja inimeste arv.
  • Uneprobleemide tunnuseid esineb % ja inimeste arv.
  • Sooline jaotus.
  • Vanusegrupi jaotus.

Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada. Küsitluse koondtulemusi on plaanis tutvustada ka avalikult, kuid iga testitäitja ja organisatsiooni tulemused jäävad anonüümseks.

Küsitluse ajakava:

  • kuni 28.02.2021   registreerumine küsitlusele;
  • 01.03-05.03.2021 ajavahemikus saab iga organisatsioon ainult ettevõttesiseseks kasutamiseks mõeldud kutse ja lingi küsitluses osalemiseks;
  • 08.03-21.03.2021 organisatsiooni töötajatel on võimalik teste täita. Iga täitja saab oma tulemuse ja soovitused koheselt;
  • 22.03-26.03.2021 saabub küsitluse tulemuste koondtulemuste kokkuvõte organisatsioonile.

Küsitluses osalemiseks on vajalik organisatsioon eelregistreerimine SIIN.

Lisainfo küsitluses osalemise kohta: Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa, anna-kaisa.oidermaa@peaasi.ee. Soovi korral on võimalik saada ka igal V-vitamiinikampaania nädalal organisatsioonis jagamiseks soovitusi ja eri formaadis teabematerjale.

Algatuse rahastajad, partnerid ja kaasamõtlejad on Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Rademar, Rahva Raamat, Eesti Energia, Terviserajad, Coop, TÜ Eesti geenivaramu, TEDxTallinn, Tartu Linn, Valge Õhupall.

Foto: Peaasi

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields