Avaleht

Elutööpreemia saanud Enn Veskimägi: valitsus küll kuulab ettevõtjaid, kuid alati ei võta kuulda

11. märtsil toimunud Ernst & Youngi aasta ettevõtja galal pälvis elutööpreemia mööblifirma Standard suuromanik Enn Veskimägi, kes on Standardit juhtinud alates 1994. aastast. Suurettevõtja sõnul tunnetab ta väga selgelt kõiki probleeme, millega ettevõtjad kokku puutuvad. Soovime pikaajalisele Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liikmele Enn Veskimägile õnne ning jagame temaga tehtud intervjuud Ärilehes

„Tänu oma ühiskondlikele kohustustele tunnetan kõiki probleeme, millega ettevõtjad kokku puutuvad,“ rääkis elutööpreemia saanud Veskimägi. „Tihti näeme seda, et valitsus küll kuulab ettevõtjaid, aga kuulda ei võta. On teemasid, mis vältavad aastaid, kuniks need lõpuks valitsuse töölauale jõuavad. Tunne on siis küll hea, aga kõik see aeg, mis on kulunud enda kuuldavaks tegemisele, on ettevõtja jaoks kaotatud aeg,“ lisas ta.

Kuigi täna Veskimägi enam ettevõtte igapäevase juhtimisega ei tegele, kuid on Standardis toimuvaga hästi kursis. Veskimägi on veel tegev tööandjate keskliidus, kaubandus-tööstuskojas ning mööblitootjate liidus. Standardist rääkides lausub Veskimägi, et ettevõte oli pärast erastamist väga nadis seisus. „Seitsme-kaheksa aasta jooksul pärast erastamist oli mööbel viimane asi, mida osteti. Standard, mis asutati 1944. aastal, on tänaseks aga tuntud ja konkurentsivõimeline firma!“ rõhutas ta.

Edu tagab järjepidevus

Veskimägi arvab, et heaks juhiks ei saa õppida, vaid selleks peavad olema sobivad geenid. „Heaks juhiks olemine nõuab väga suurt elukogemust – tipp saavutataksegi tänu kogemustele. Edukus aga sünnib konkurentsist. Ettevõtja edu tagab järjepidevus, tohutu tahtmine edasi liikuda, samuti õnnestumise ja õnne kokkusattumus. Kõige tähtsam on ikkagi pere, lapsed, kodu ja siis alles töö,“ lisab ta.

Aasta ettevõtja konkurssi läbiviiva Ernst & Youngi partner Ranno Tingas sõnas, et Enn Veskimägi puhul on tegemist erakordse inimese ja ettevõtjaga, kes on aastakümnete jooksul üles ehitanud Eesti mööblitööstuse silmapaistvaima ettevõtte. Rääkimata sellest, et Standardit teab Eestis igaüks, sisustab Standardi mööbel paljusid kodusid ja kontoreid üle maailma.

„Selleks, et konkurentsitihedas mööbliäris jõuda väiksest Eestist oma toodanguga maailmaturule, peavad ettevõtte juhil olema piltlikult öeldes üliinimlikud võimed. Veenda koostööpartnereid, et just sina oled parim, on meeletult raske. Enn on teinud Standardiga seda, mis on ühe tulihingelise ning pühendunud ettevõtja unistus – viia oma ettevõte igas mõttes tippu. Ja mis kõige olulisem: ettevõtte juhtimise kõrvalt on Enn jõudnud kaasa lüüa ühiskondlikus debatis ning olnud ettevõtjate eestkõneleja,“ sõnas Tingas.

Elutöö preemia üle otsustas žürii, kuhu kuulusid Aavo Kokk (US Real Estate OÜ), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam OÜ), Marika Priske (Sotsiaalministeerium), Meelis Atonen (Tavid AS), Reet Roos (Inspired Universal McCann OÜ) ja Viljar Arakas (EFTEN Capital AS) ning Kaarel Kotkas (Veriff OÜ, EY Eesti Aasta Ettevõtja 2020). EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi koostööpartnerid on Lexus, LHV, Creditinfo ja Postimees Grupp.

 

Foto: Stanislav Moškov/Õhtuleht

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields