Avaleht

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab säravaimaid praktikante

Eesti Tööandjate Keskliit kuulutas välja parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude“, mille eesmärk on tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad.

Konkursile saavad tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, hotellid ja restoranid.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on praktika iga õppuri jaoks oluline etapp elukutse omandamisel ja edu ning püüdlused selles väärivad märkamist. „Soovime tunnustada kutseõppureid ja üliõpilasi, kes suhtuvad õppekavas ettenähtud praktika sooritamisse vastutustundlikult ja kelle töösooritusega on praktikaettevõte väga rahul,“ sõnas ta.

Tamsare sõnul on süsteemne ja läbimõeldud praktika vajalik nii praktikandile kui ka ettevõttele. „Õppurile pakub praktika esmase töökogemuse ja aitab noorel olla erialaselt võimekam, sest diplomist üksi ei piisa,“ rääkis ta. „Praktika annab võimaluse luua positiivse kontakti potentsiaalse tööandjaga ja avaldab seeläbi mõju edasisele tööelule ja karjäärivalikutele,“ rõhutas Tamsar.

„Ettevõtja saab aga praktikante värvates otseselt mõjutada tulevikus tööturule sisenevate spetsialistide kvaliteeti ja kuna ettevõtjad leiavad uued töötajad sageli just praktikantide seast, aitab praktikantide võtmine otseselt leevendada ka ettevõtte värbamisprobleeme,“ lisas Tamsar.

Ettevõtted on kuni augustikuu lõpuni oodatud konkursile esitama praktikante, kes on käesoleval õppeaastal nende juures juba praktikal viibinud või teevad seda suvel. Kandidaatide esitamiseks tuleb täita Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel vana.employers.ee kättesaadav ankeet ja saata see hiljemalt 9. septembriks 2016 meiliaadressile employers@employers.ee.

Parimaid praktikante tunnustatakse kahes kategoorias – parim praktikant kutsehariduses ja parim praktikant kõrghariduses. Konkursi võitjad selguvad internetihääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena, kuhu kuuluvad Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja erialaliitude esindajad. Parima praktikandi tunnustuse saanud õppurid saavad auhinnaks Estonian Business Schoolilt karjäärinõustamise ja võimaluse läbida omal valikul kursus (kuni 6EAP), mis toetab nende õpinguid ja edasist tööelu. Võitjad kuulutatakse välja septembrikuus.

„Praktik Cum Laude“ konkurss on pilootprojekt, mille Eesti Tööandjate Keskliit korraldab koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga.

Statuut

Ankeet kandidaadi esitamiseks

Praktik Cum Laude veeb

Konkursi Facebooki-lehekülg

Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond PRÕM tegevuse 8.2 „Praktilise õppe tähtsustamine ühiskonnas“ raames.

Lisainfo:
Gea Otsa
Eesti Tööandjate Keskliidu nõunik-kommunikatsioonijuht
+372 5266464
gea.otsa@employers.ee  

logo EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields