Avaleht

Eesti Tööandjate Keskliit saab tänavu 100-aastaseks

Tänavu, 2017. aastal möödub sada aastat Eesti Tööandjate Keskliidu eelkäija Eesti Vabrikantide Ühisuse asutamisest. 17. veebruaril (uue kalendri järgi 2. märtsil) 1917. aastal kutsus suurtööstur Martin Luther kokku 18 Tallinna suurema tehase esindajad, kes otsustasid asutada Tallinna piirkonna vabrikantide ühisuse, millest kujunes kiiresti väga mõjuvõimas organisatsioon. Ühingusse kuulus erinevatel aastatel 40 kuni 60 suurtööstuse esindajat nii Tallinnast kui ka teistest keskustest.

Ühisus osales aktiivselt vabariigi tööstus-, töölis-, sotsiaal-, maksu- ja väliskaubanduspoliitikas. Lisaks Eesti suurtööstuse arengule jätsid ühingu ettepanekud oma jälje ka tollasesse seadusandlusesse ja tollipoliitikasse. 1940. aastal likvideerisid ühisuse okupatsioonivõimud.

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimehe Tiit Kuuli sõnul on Eesti arengu aluseks ja Eesti inimese heaolu võtmeks erasektori tööandjad ja seda vastutust tunnetades on Tööandjad võtnud aktiivse rolli Eesti elu edendamise eest. “Peame oluliseks kasutada organisatsiooni mõju selleks, et Eestile olulistes asjades toimuks debatt, kus asju nimetatakse õigete nimedega ja et käsitletaks ka poliitiliselt pigem ebapopulaarseid küsimusi, nagu riigireformi vajalikkus, demograafiliste trendide tõttu süvenev maksubaasi vähenemine, tervishoiureform jne,” ütles Kuuli.

Täna on Eesti Tööandjate Keskliit mõjukaim ja ainus sotsiaalpartnerina tunnustatud ettevõtlusorganisatsioon, kes esindab kõiki tööandjaid Haigekassa, Töötukassa ja Kutsekoja nõukogudes ning üleriigilise alampalga läbirääkimistel.

Kogu juubeliaasta jooksul kavandame erinevaid sündmusi ja üritusi. Tipphetk on Tööandjate aastakonverents “Tuulelohe lend”, mis tänavu toimub 15. märtsil. Lisaks toimuvad aasta jooksul mitmete liikmesettevõtete avatud uste päevad, valmib ettevõtlus- ja ühiskonnaõpetuse tundides kasutamiseks mõeldud videoloengute sari, anname koos liikmetega välja stipendiume ja ilmub raamat “Eesti kapitalismi ajalugu”, kus aegade jooksul Eesti elu mõjutanud tööandjaid portreteerib Hardo Pajula. Juubeliaastasse jääb ka Eesti ELi eesistumine, mille raames toimub Tallinnas Euroopa tööandjaid ühendava BusinessEurope presidentide kohtumine.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields