Avaleht

Eesti Tööandjate Keskliit otsib veel viimaseid päevi parimaid praktikante

Veel viimaseid päevi on võimalik esitada kandidaate Eesti Tööandjate Keskliidu parimate praktikantide konkursile “Praktik Cum Laude”. Konkursi eesmärk on tõsta esile kutse- ja kõrgkoolide õppuritest praktikante, kes on praktika käigus oma erialaseid oskusi silmapaistvalt arendanud ja kelles tööandja näeb suurt potentsiaali.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on säravate praktikantide tunnustamine väga oluline. “Kuna praktika on õppuri jaoks oluline etapp elukutse omandamisel, tasub tõsta esile kutse- ja kõrgkoolide õpilasi, kes võtavad praktikat pühendumusega ja soovivad selle käigus erialaseid oskusi täiendada,” sõnas Tamsar. 

“Positiivne praktikakogemus avaldab positiivset mõju nii õppurile kui ettevõttele. Õpilasele on süsteemne ja erialaseid oskusi arendav praktika aluseks läbimõeldud karjäärivalikule. Ettevõtted võivad praktika abil leida enda meeskonda aga tublid ja väljaõppinud töötajad, kelle innukus toob ettevõttesse uusi ideid ja lahendusi,” ütles Tamsar. 

Ettevõtted ja organisatsioonid saavad kandidaate esitada kuni 15. septembrini. 

Praktikant peab olema tööandja juures praktika sooritanud vahemikus 1. septembrist 2016 – 31. augustini 2017.  Iga organisatsioon saab konkursile esitada kuni kolm kandidaati: ühe kandidaadi kutseõppe, ühe kandidaadi õpipoisiõppe ja ühe kandidaadi kõrghariduse kategoorias. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehel olev ankeet – eriti oluline on põhjalik kirjeldus, mille poolest praktikant silma paistis.

Parim õpipoiss, parim praktikant kutsehariduse ja parim praktikant kõrghariduse kategoorias selguvad oktoobri lõpus.

Parimale praktikandile on auhinna välja pannud Estonian Business School, kes pakub karjäärinõustamist ning võimalust läbida omal valikul 6 EAP ulatuses aineid või kursuseid.

Konkursi täpsemad tingimused ja vormi kandidaadi esitamiseks leiab Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehelt (https://vana.employers.ee/uudised/praktik-cum-laude-parima-praktikandi-konkurss/). 

Kampaania Facebooki leht – https://www.facebook.com/PraktikCumLaude/ 

Projekti toetavad Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Innove.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields