Avaleht

Eesti Tööandjate keskliiduga liitus Lemeks AS

Lemeks Grupi juht Jüri Külvik.
Lemeks Grupi juht Jüri Külvik.

Aprillis liitus Tööandjate keskliiduga Lemeks AS. Lemeks on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis on pea 30 tegutsemisaasta jooksul arenenud üheks suuremaks puidu- ja metsatööstuskontserniks Eestis.

Au olla nii väärika organisatsiooni liige

Lemeks Grupi juht Jüri Külvik rääkis, et ettevõte on juba pikka aega olnud seotud Tööandjate keskliiduga läbi Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning otsustas nüüd otseliikmeks saada. “Jõudsime veendumusele, et otseliikmena võib saada edukaks tegevuseks vajalikke teadmisi. Kindlasti on ka au olla nii väärika organisatsiooni liige,” selgitas Külvik. Ta lisas, et ettevõte toob liitu kaasa kaasaegse ekspordile suunatud tööstuskontserni eripalgelised kogemused.

“Ettevõtted üksi ei ole riigile piisavalt tugev partner, et mõjutada ettevõttekeskkonda liikuma positiivses suunas. See kogemus on meil EMPL liikmena ja minul personaalselt sama organisatsiooni kauaaegse juhatuse liikmena.”

Tänast Eesti ettevõtluskeskkonda laiemalt vaadates näeb Külvik aegade muutlikkusest ja keerulisusest hoolimata siiski ka uusi võimalusi. Külviku sõnul on oluline, et riik mõistaks töötleva tööstuse olulisust ekspordi, impordi bilansi tasakaalustajana ja märkimisvääriva maksumaksjana ning et Eesti ettevõtted ei oleks võrreldes naaberriikidega halvemas konkurentsisituatsioonis. Ta jätkab: “Kõik me oleme turbulentses situatsioonis juba üle kolme aasta. Taolises keskkonnas on võimalik palju kaotada, samas ühtse meeskonnaga õieti ja kiirelt tegutsedes ka võita. Selge on see, et ettevõttel peab sellistes oludes olema piisav finantspuhver. Meeskond peab olema kokku harjutanud, et teha kiireid otsuseid ja need ka ellu viia. Millised ohud ja millal meid võivad tabada on peaaegu võimatu lähematel aegadel ette näha.”

Tere tulemast Eesti Tööandjate Keskliitu!

Liitumine Tööandjate keskliiduga annab võimaluse olla osa suuremast tervikust ning saada väärtuslikke kogemusi ja teadmisi, et aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule.

Tööandjate Keskliit ühendab endas kõiki peamisi majandusharuliite ja paljusid Eesti suurettevõtteid. Kokku esindame me otse ja läbi haruliitude rohkem kui 2000 Eesti ettevõtet, mis omakorda on tööandjaks 250 000 töötajale.

Eesti mõjukaima ettevõtlusorganisatsiooni, Tööandjate keskliiduga saab liituda siin!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields