Avaleht

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu uus esimees on ehitusettevõtja Tiit Kuuli

Täna valis Eesti Tööandjate Keskliidu üldkoosolek järgmiseks kolmeks aastaks liidu juhtorgani ehk volikogu, volikogu esimeheks valiti ehitusettevõtja Tiit Kuuli.

Kuuli sõnul on Eesti Tööandjate Keskliit mõjukaim ettevõtjaid esindav organisatsioon, mida iseloomustab keskendumine suurele pildile – Eesti majanduse konkurentsivõime parandamisele ja inimeste heaolu kasvatamisele.

„Eesti arengu aluseks ja Eesti inimese heaolu võtmeks on erasektori tööandjad, kes tasuvad tööjõu- jt maksudena üle 80 protsendi kogu riigi maksutulust,“ ütles Kuuli. „Kui läheb hästi ettevõtetel, läheb hästi ka majandusel tervikuna ja just seetõttu tuleb iga poliitilise otsuse juures tõsiselt kaaluda selle mõju meie ettevõtete konkurentsivõimele. Teiseks pean kriitiliselt oluliseks, et avalikus diskussioonis räägitaks probleemidest avatult ja õigete terminitega, täna on see Eestis paraku tihti probleemiks. Tööandjad on silma paistnud ühiskonnas mitmete suurte debattide algatajana, nagu riigireform, haridussüsteemi reformimine või vajadus välistööjõu järele, ning seda kindlasti jätkame.“

Aastatel 2013-2016 Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu juhtinud ja ka uues volikogus liikmena jätkava Jüri Käo sõnul on Tiit Kuuli suurte kogemuste ja sotsiaalse närviga ettevõtja. „Volikogu tegi hea valiku ja Tiit toob keskliidu juhtimisse kindlasti värskeid mõtteid,“ ütles Käo. „Tänan eelmist volikogu koosseisu pühendumise ja tehtud suure töö eest.“

Tiit Kuuli foto Meeli KüttimTiit Kuuli on AS OMA Ehitaja asutaja ja nõukogu esimees ja Eesti Ehitusettevõtete Liidu juhatuse liige. Ta on olnud Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse esimees, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse esimees, Haigekassa nõukogu liige, Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu liige ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhtorgan on üldkoosolekul kolmeks aastaks valitav laiapõhjaline volikogu, mis koosneb 15 erialaliidu ja 15 ettevõtte esindajatest. Volikogu koguneb kord kuus.

Täna ametisse asunud volikogu liikmed on: Tiit Kuuli (Eesti Ehitusettevõtjate Liit), Priit Sarapuu (Eesti Turvaettevõtete Liit), Mati Polli (Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit), Toivo Ninnas (Eesti Laevaomanike Liit), Kai Realo (Eesti Kaupmeeste Liit), Einar Vallbaum (Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon), Veljo Ipits (Eesti Toiduainetööstuse Liit), Meelis Einstein (Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit), Meelis Virkebau (Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit), Anneli Heinsoo (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit), Taavi Veskimägi (Eesti Kaitsetööstuse Liit), Viktor Palmet (Eesti Sadamate Liit), Verni Loodmaa (Eesti Hotellide ja Restoranide Liit), Tõnis Rüütel (Eesti Hasartmängude Korraldajate Liit), Urmas Siigur (Eesti Haiglate Liit), Jaan Puusaag (Krimelte OÜ), Tiit Vähi (Silmet Grupp AS), Mark Berman (BLRT Grupp AS), Margus Kastein (Saku Õlletehase AS), Tea Varrak (Tallinna Tehnikaülikool), Volli Kalm (Tartu Ülikool), Heiti Hääl (Alexela Group OÜ), Vahur Roosaar (Wendre AS), Jüri Käo (Tallinna Kaubamaja Grupp AS), Hando Sutter (Eesti Energia AS), Bo Roger Vihlem Henriksson (ABB AS), Valdo Kalm (Tallinna Sadam AS), Enn Veskimägi (Standard AS), Ago Soomre (Haapsalu Uksetehase AS), Priit Perens (Swedbank AS).

Eesti Tööandjate Keskliitu kuuluvad peamised majandusharuliidud ja paljud Eesti suurettevõtted. Kokku esindab keskliit otse ja läbi haruliitude üle 1500 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 145 000 töötajale.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields